ככה תעבדו מהבית ולא תשמינו: קבלו 8 טיפים בריאים
(צילום: Drazen Zigic/shutterstock)

בריאות

ככה תעבדו מהבית ולא תשמינו: קבלו 8 טיפים בריאים

עובדים מהבית בגלל הקורונה? הנה 8 טיפים בריאים

   
ככה תעבדו מהבית ולא תשמינו: קבלו 8 טיפים בריאים
(צילום: Drazen Zigic/shutterstock)
אא

סקר שנערך בימים אלו בבריטניה על ידי המכון המחקרי לתעסוקה, אצל 500 אנשים שעובדים מהבית, מציג תמונה מדאיגה על הקשר בין עבודה מהבית בימים אלו לבין היכולת לשמור על מצב בריאותי תקין.

לפי תוצאות הסקר, יותר ממחצית המשתתפים בו דיווחו על מיחושים וכאבים שונים בגוף, כאלה שלא הכירו בתקופה שלפני הקורונה, ובעיקר דווח על כאבים באיזור הצוואר, הכתפיים והגב.

מה אפשר לעשות?

1. סדר יום

כדאי להקפיד לקום בשעה מוקדמת, לארגן סביבת עבודה קבועה, שקטה ככל שניתן, נעימה ומסודרת והחשוב מכל, לקבוע זמנים לארוחות מסודרות.

2. אכילה מודעת

תימנעו מאכילה מול המחשב תוך כדי עבודה. תקפידו על הפסקות אכילה בזמני הארוחות שתיכננתם. בכל הפסקה כזו, תערכו שולחן והתיישבו לאכול בצורה נעימה תוך פינוי זמן של לפחות 15 דקות לאכילה. כדאי לאכול יחד עם בני המשפחה הגרים באותו בית לצורך אכילה חווייתית שתורמת לשיגרה נעימה יותר ולמוטיבציה.

3. מה נלבש היום

מומלץ ללבוש בגדים שהם לא בגדי בית ובעיקר מכנסים עם כפתור גם לשם ההרגשה הנעימה והתחושה של שיגרה רגילה וגם כי בגדי שינה ומכנסים עם גומי מאפשרים להשמין 'בנחת' בלי לשים לב.

4. לדעת מה לנשנש

נשנושים לא בריאים בין הארוחות הם פיתוי. לכן כדאי לערוך רשימת קניות כדי לא להתפתות בזמן אמת וכדי לחסוך זמן בסופר בימים אלו. הכניסו הביתה יותר פירות וירקות הן טריים והן קפואים והנגישו אותם ככל שניתן לאכילה.

5. לדעת איך לנשנש חטיפים

הימנעו מאכילתו מתוך אריזה גדולה. עדיף להסתפק באריזת מיני או אריזה אישית. לאכול חטיף פחמימתי עם ממרח כגון גבינה לבנה או קוטג' כדי להוריד את האינדקס הגליקמי של צירוף המזונות יחד לעומת החטיף לבד.

6. מים

גם בבית אנחנו עלולים להתייבש. חוסר שתייה עלול לגרום לנפילות אנרגיה ולאכילה. לכן תניחו בסביבת העבודה שלכם קנקן מים. אפשר להוסיף גם פרוסות לימון או תפוז, נענע, מקלות קינמון ועוד.

7. הפעלת הגוף

במקום לשבת יום שלם מול המחשב, קומו מדי חצי שעה מהכסא ותעשו תרגילים או מתיחות של הגוף. בנוסף, פנו זמן יומי לאימון.

8. שתייה חריפה

כדאי להחליט מראש על זמנים וכמויות בהם נשתה, למשל רק בסופי שבוע. עדיף יין אדום שמכיל נוגדי חמצון עוצמתיים.

עוד כתבות שיעניינו אותך