סניף של בנק לאומי
(צילום: Igal Vaisman/shutterstock)

חדשות

הסנקציות של ביידן: חשבונו של אחד המתיישבים הוקפא

הסנקציות שהטיל ביידן מקבלות תוקף: בנק לאומי הקפיא את חשבונו של ינון לוי, אחד המתיישבים הישראלים שמואשם ב"אלימות מתנחלים". ח"כ סוכות: "אם זה לא יתוקן אדרוש לקיים דיון"

ת. כהן   
סניף של בנק לאומי
(צילום: Igal Vaisman/shutterstock)
אא

בנק לאומי עדכן היום (שני) כי שני חשבונותיו של ינון לוי, אחד מארבעת המתיישבים הישראלים שעליהם הוטלו סנקציות, הוקפא - כפועל יוצא לסנקציות האמריקניות שהטיל ביידן על מתנחלים. ארגוני השמאל הפיצו עלילות כזב על לוי, שהתבררו כשגויות מבדיקה שנעשתה במשטרת ישראל. חרף הדברים ובעקבות קמפיין "אלימות המתנחלים", הוחלט בכל זאת להטיל סנקציות, בהמשך להחלטת ביידן.  

ח"כ צבי סוכות הגיע לבקר את לוי היום (שני), והתייחס לסנקציות שהופעלו נגדו: "זה איכשהו הגיע לממשל האמריקני, ביידן הוציא צו שמקפיא את הנכסים שלו בארצות הברית, אבל הקטע הכי הזוי הוא שבנק לאומי התקשרו אליו והקפיאו את חשבון הבנק שלו".  

סוכות ביקר בחריפות את התנהלות בנק לאומי ואמר כי "לא הגיוני שבנק ישראלי יקפיא לאדם שהוא מלח הארץ את חשבון הבנק בגלל עלילה של שמאלנים שהגיעה לאמריקאים, הדבר הזה לא חוקי, אין לאף אחד סמכות לעקל לסתם אזרח את חשבון הבנק, ואם זה לא יתוקן אדרוש לקיים דיון דחוף בנושא בכנסת". 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי