יהדות

הרב פינטו שליט"א: "תתחילו לספור את הימים"

בעולם בטוחים כי הסכסוך הישראלי- פלסטיני הוא בעיה ספציפית שאיננה נחלתן של כלל המדינות. הצדיק הרב יאשיהו פינטו שליט"א, מסביר את העיוות בתפיסה. "לא צריך להיות חכם גדול". צפו

ת. כהן   
0
אא
צילום: באדיבות המצלם

האנטישמיות בעולם גוברת והביקורת המאשימה כנגד ישראל ממשיכה כל העת ללא הרף. בעולם חשים חסינים מפני ארגוני הטרור. ישנה מחשבה מוטעית בעולם כי שפיכות הדמים הרצחנית של ארגוני הטרור היא נחלת ישראל בלבד ובעיה ספציפית שמתחילה ומסתכמת בסכסוך הישראלי - ערבי. אלא שהתפיסה הזו מעוותת ואין באמת מדינה שחסינה מפני ההשלכות ההרסניות מתוקף המשך קיומם של ארגוני הטרור. הגאון הרב יאשיהו פינטו שליט"א מדבר על כך באחת ההרצאות ומסביר מה הולך לקרות בעולם:  

"עכשיו רואים בארץ ישראל מלחמה, פיגועים, דברים קשים. תספרו את הימים האלו, אותם ימים ושבועות של מה שאנחנו עוברים, מה שקורה שם, יהיה פה. אותו דבר. זה העולם. לא צריך להיות חכם גדול. חכם עדיף מנביא." 

"אדם צריך רק להסתכל על כל מה שהיה בהיסטוריה של העולם וכל מה שקורה לעם ישראל באיזשהו זמן, זה בדיוק משך הזמן שבו הוא יקרה בעולם. אצל הקב"ה אין שעון, זה יכול להיות שבוע, יום, חודש, שלושה חודשים, שנה. מה שקורה בארץ ישראל, זה מה שהולך לקרות בעולם." 

"מי שרוצה לתכנן את החיים שלו, שייקח בחשבון שמה שקורה בארץ ישראל יקרה גם בכל מקום בעולם. ארץ ישראל זה המודל של העולם. זו ארץ אשר עיני ה' אלוקיך בה מראשית השנה עד אחריתה. הקב"ה רואה את ארץ ישראל וחי אותה, זו המהות של העולם. מה שקורה בארץ ישראל, זה מה שיקרה בעולם." 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי