הרב משה לוי
(צילום: phM2019/shutterstock/מאת yosilevy - אני יצרתי, GFDL, https://he.wikipedia.org/w/index.php?curid=927606)

גדולי ישראל

שני בחורים גנבו לה את המזוודה. אבל רב אחד נחלץ לעזרתה

שעות רבות של טלטול באוטובוסים עוברים עליה בעייף. אבל רק לרגע שהיא מניחה את המזוודה שלה סמוך לתחנה, שני בחורים מגיעים וגונבים לה את כל חפציה האישיים והיקרים

הרב ארז קדוסי   
0
הרב משה לוי
(צילום: phM2019/shutterstock/מאת yosilevy - אני יצרתי, GFDL, https://he.wikipedia.org/w/index.php?curid=927606)
אא

המקרה הזה נחשף לראשונה בעקבות החברותא (חברי בכולל "חזון עובדיה"), מתאר הרב קדוסי, כשהתעסקנו בהלכות ציצית הגענו לפסיקה של הרב משה לוי זצוק"ל, שנפטר בשנת ה'תשס"א (2000).

עצרנו את הלימוד וסיפרתי לחברותא שלי על הסתלקותו בטרם עת, כשהוא רק בן 39. בלי לדעת למה, שאלתי את החברותא שלי אם הוא מכיר אותו.

"דע לך, אחותי הכירה אותו" ענה החברותא.
"כיצד?" התפלאתי, ואז הוא סיפר על אחותו - בדרכה לסמינר מתחנה מרכזית בירושלים לבני ברק, לסמינר, הייתה עם מזוודה גדולה שהכילה המון מכסף מזומן, בגדי יקרים, נעליים ועד לפרטים הקטנים והאישיים ביותר.

כשירדה בתחנה בבני ברק התכוננה לעלות לאוטובוס נוסף עירוני כדי להגיע למחוז חפצה, הניחה את המזוודה למספר רגעים וכשהסתובבה קלטה בשתי עיניה שני בחורים שגונבים לה את המזוודה החשובה. אבל כבר היה מאוחר מדי

חסרת אונים

באותם רגעים, ילדת הסמינר נותרה ללא פרוטה, ללא ביגוד, פשוט חסרת אונים.   

"יש רב בשם 'משה לוי', הוא חיבר ספרי הלכה ומוסר שיעורי תורה. הוא נחשב לאחד הרבנים הידועים כאן באיזור, הוא נמצא חמש דקות ממך, לכי עליו הוא בטח יוכל לעזור לך...", הציעה לה חברתה בטלפון.

אחרי חמש דקות הליכה, היא נכנסת לבניין וכפי הדרכת חברתה היא רואה על אחת הדלתות "משפחת לוי". דופקת על הדלת ופותח לה רב צעיר: "שלום וברכה, מה בקשתך ומה שאלתך כיצד נוכל לעזור?"

מתוך דמעות ותסכול רב היא סיפרה לו את כל מה שעבר עליה במשך היום. שאין בידיה דבר מכל מה שסחבה. "כבוד הרב, מה עליי לעשות?"
הרב ענה: "בת ישראל, ה' איתך הכל לטובה, ואשתי כבר תבוא איתך לטיול קטן ברחוב רבי עקיבא".
"הנה זה כרטיס האשראי" הגיש לה הרב, "כל מה שהיה במזוודה וכל מה שחפץ ליבך לקנות - אנחנו משלמים עבורך וזה כמובן כולל מזוודה חדשה".

וכך היה...!

התמונה תלויה בסלון ביתה 

מאז ועד היום תמונתו של הצדיק הגאון הרב משה לוי זצוק"ל תלויה בסלון ביתה על החסד העצום שעשה עמה.

הרב משה לוי זצוק"ל נפטר מעל 20 שנה, מלבד התורה שלמד, הוא הפיץ דרשותיו בכל מקום, הן היו מושא להשראה ורבים היו מתעוררים מדברי ההלכה והאמונה שלו.

כי אין האדם בא לעולם אלא בכדי לקיים תורה ומצוות ומעשים טובים.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי