יהדות

"לקחו אותי לגן עדן": הרגעים הקריטיים בין חיים למוות

"פתאום כולם טובים בכאב": הרב עשהאל ברזילי על רגעי האימה לאחר שבנו נדרס בידי טרקטור ושהה בבית החולים בין חיים למוות, כאשר הרופאים לא מותירים עוד סיכוי. צפו בריאיון המטלטל

ת. כהן   
אא
(צילום: hxdbzxy/shutterstock/ערוץ 2000)

הרב עשהאל ברזילי מספר בריאיון מטלטל במיוחד על רגעי האימה כאשר כמעט שכל את בנו, שנפצע אנושות לפני שנים בעת שנדרס על ידי טרקטור מאסיבי במושב יסודות.  

"קיבלתי שיחת טלפון שבה נאמר לי שבני נדרס בתאונה קטלנית בידי טרקטור ענק וביקשו ממני לרוץ מיד לבית החולים תל השומר", מספר הרב ברזילי. 

כשליבו הולם בחוזקה והדמעות מציפות ללא שליטה את עיניו, דהר הרב ברכבו לעבר בית החולים, כאשר אינו יודע מה עלה בגורל בנו והספק מכרסם בליבו.  

אני זוכר שבאותו הרגע נתתי שאגת אימים וצעקתי: "לא!"..תוך שניות הייתי בתוך הרכב לכיוון בית החולים, בעוד הדמעות ניתזות כנחלי מים. כשהגעתי לבית החולים תוך שניות נכנסתי למיון וראיתי את הרופאים רצים עם המיטה לכיוון חדר הניתוח", מספר הרב על הרגעים הדרמטיים והאימתניים. אני צועק: "לא! איתמר!"" 

"כעבור עשרים דקות אשתי מגיעה מולי במסדרונות עם ידיים מורמות וצועקת: "לא! איפה הילד?"..שם מתחיל הסיפור של החיים הגדולים שלנו." 

"הכניסו אותי ואת אשתי לתוך חדר. ד"ר פלדמן ופרופסור ורדי בישרו לנו שהילד שלנו במצב קשה ביותר, ושיש לו חמישה שברים בגולגולת. מסבירים לנו שהסיכוי שהוא יחיה קלוש ביותר והוא עומד.." 

באותם רגעים קוטע הרב את הבשורה הנוראה מכל שעומדת לצאת מפיו של הרופא ושואג לעברו בו ברגע, כממאן להאמין: "שתוק!". "אמרתי לו לשתוק ולא לומר את המילה "מוות". החיים והמוות ביד הלשון. אני זועק לבורא עולם באותם הרגעים זעקות שבר ושאגות אימים עם ספר התהלים ביד. עד שהגעתי למזמור: "גם כי אלך בגיא צלמוות, לא אירא רע כי אתה עמדי" - בשנייה אחת כל החיים שלך משתנים לגמרי. אתה פתאום רואה שאתה כלום בעולם. שאתה אפס. רק נוגעים בך טיפה, ומה אתה שווה? כלום! אתה כלום בעולם הזה! מה אנחנו מבקשים? רק חיים!", זועק הרב ברזילי בדמעות וכאב ממעמקי ליבו.  

הרב ממשיך ומספר על הרגעים הקריטיים שבמהלכם נתנו הרופאים רק מספר שעות לבנו היקר לחיות. "ביום החמישי הגיעה קריאה דחופה מהרופאים להיכנס פנימה. אמרתי לאשתי שאני לא נכנס. אחרי עשרים דקות היא יוצאת מחוץ לבית החולים עם גיסי, מתקרבת ואומרת לי: "זהו! זה נגמר. הרופאים אמרו שהשעונים נפלו למטה. תוך שלוש-ארבע שעות, איתמר כבר לא יהיה בחיים".  

צרחתי "לא!! והחלטתי: הפעם אני יוצא למלחמה, מלחמה עם בורא עולמים. ניצחוני בניי, ניצחוני. תילחמו מול בורא עולם, תבכו, תצעקו, תתחננו, תבקשו רחמים על כל בית ישראל. פתאום אתה מרגיש שאתה מחובר לעם ישראל. איזה יהודים היו שם, איזה יהודים. גם אלו שלא נראים לך, פתאום כולם נראים לך. פתאום כולם טובים. בכאב כולם טובים, כולם מתאחדים".   

לצפייה בסיפור המלא והמצמרר של הרב ברזילי, לחצו על הסרטון 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי