יהדות

הגר"ח קנייבסקי זצ"ל לשי גראוכר: "זמן של צרה לישראל"

שי גראוכר חושף במהלך ריאיון מעט מנבכי נפשו של גאון הדור רבי חיים קנייבסקי זצוק"ל ומידת הערבות ההדדית שחש כלפי כל עם ישראל. צפו

ת. כהן   
אא
(צילום מסך יוטיוב מנחם טוקר הערוץ הרשמי | Toker.FM /דוד זר)

שי גראוכר, בנו של הזמר החסידי דדי גראוכר ז"ל היה מקורבו של הגאון רבי חיים קנייבסקי זצוק"ל וחזה בסיטואציות מטלטלות עם הרב בזמן אמת. 

בריאיון מיוחד חושף גראוכר, לאחר שהוסבה תשומת ליבו לעובדה כי הרב היה תמיד מחייך למראה פניו, את גדלותו של הרב הגאון, וסיפק הצצה קטנה לנבכי נפשו של מרן ולערבות ההדדית שחש כלפי כל עם ישראל: "על הרב אי אפשר לעבוד", מספר שי, "הוא קלט וראה הכל, אמנם לא דיבר הרבה, אבל הבין הכל - וראיתי זאת בהרבה סיטואציות". 

"מישהו שאל אותי למה רבי חיים זצ"ל חייך כל כך הרבה. יש הרבה תיעודים שלי שאני מספר לרב את הבשורות המשמחות לאחר שהרב בירך מישהו". עוד מספר גראוכר כי תמיד הדגיש בפני הרבים להקפיד לספר גם את הישועה והנס שלאחר ברכתו של הרב, ולא רק את הקשיים, בשביל לספר לו ולשמח אותו. "הרב היה נהנה מזה", חושף גראוכר.  

"נכון שלא ראיתי את הכאב והסבל והצער של הרב, למרות שבתקופת הקורונה ממש יכולתי לראות את זה. הרבה פעמים הרב ביקש ממני בתקופה הזו להביא לו תהילים וראיתי אותו אומר תהילים ממש בבכי, תוך שהוא אומר כי זה זמן של צרה ושעם ישראל נמצא בצרה". ראו אצל הרבה מופתים, ממש כמו שסופרים כסף".  

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי