הסגולה החשובה שאסור לכם לפספס
קרדיט: canva

סגולות

"אין עוד מלבדו": הסגולה שמועילה לכל הישועות, ובכל זמן

'אין עוד מלבדו': קבלו את הסגולה של ר' חיים מוולוז'ין זצ"ל, שהיה תלמידו של הגאון מווילנה והעיד עליה כעל סגולה שעוזרת להינצל מכל הצרות, ולזכות לכל הישועות

מנחם גלזר   
הסגולה החשובה שאסור לכם לפספס
קרדיט: canva
אא

אם עוד לא שמעתם על הסגולה של ר' חיים מוולוז'ין, שהיה תלמידו של הגאון מווילנה, רב עיירה ומייסד של ישיבת 'עץ חיים' המעטירה - הגיע הזמן. 

בספרו 'נפש החיים' כתב הרב חיים סגולה נפלאה שמסוגלת 'להסיר ולבטל את כל הדינים והצרות' וכן שרצונות של אחרים לא יוכלו לשלוט בו. וזו הלשון המדויקת של הסגולה: "ובאמת הוא עניין גדול וסגולה נפלאה להסיר ולבטל מעליו כל דינים ורצונות אחרים שלא יוכלו לשלוט בו, ולא יעשו בו רושם כלל, כשהאדם מקבל בליבו לאמר 'הלא ה' הוא האלוקים האמיתי ואין עוד מלבדו יתברך שום כוח בעולם, וכל העולמות כלל והכל מלא רק אחדותו הפשוט יתברך שמו'".

עוד מוסיף וכותב ר' חיים כי כשעושים את הסגולה חשוב לבטל בלבנו ביטול גמור של 'כוחות' אחרים שלכאורה נמצאים פה, ולבסס את האמונה של 'אין עוד מלבדו' בליבנו. "כשאינו משגיח כלל על שום כוח ורצון בעולם ומשעבד ומדבק טוהר מחשבתו רק לאדון יחיד ברוך הוא - כן יספיק הוא יתברך בידו שממילא יתבטלו מעליו כל הכוחות והרצונות שבעולם, שלא יוכלו לפעול לא שום דבר כלל". מה שמדהים בסגולה הזו הוא שעבודת ה'אין עוד מלבדו' היא עבודה שבלב שכל אחד יכול לעשות, בכל זמן ובכל מקום - אך במיוחד בעת סכנה. האם זוהי סגולה ששמורה לאנשי מעלה ורבנים? ממש ממש לא. לדברי ר' חיים מוולוז'ין, כל אדם הכי פשוט יכול לעשות את הסגולה הזו, ולו רק יתחזק במחשבתו להאמין כי חוץ מהבורא יתברך אין פה עוד שום כוח אחר בעולם, שמנהיג אותו. 

''אין עוד מלבדו'': הסגולה שמועילה לכל הישועות, ובכל זמן

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי