יהדות

הילד שהבריח את מחבלי החמאס: "יצאתי עם 3 סכינים להילחם!"

תושב שדרות הרב אברהם פיזם ובנו אבריימי, מספרים למגיש ערוץ 2000 יהונתן דדון, על רגעי התופת כאשר חדרו המחבלים לעירם והגבורה יוצאת הדופן של אבריימי הקטן והאמיץ. צפו

ת. כהן   
אא
צילום: ערוץ 2000

ככל שעוברים הימים ומתגלים פרטים חדשים מהתופת שביצע חמאס-דעאש, נרשמים גם סיפורי גבורה רבים - חלקם גם בקרב ילדים. אחד מהם הוא הסיפור של הילד האמיץ במיוחד אבריימי פיזם, שהתעורר לבוקר האימה כאשר עשרות מחבלים חדרו לעיר שדרות, שבה הוא מתגורר. כעת הוא ואביו, הרב אשר פיזם, מתייצבים אל מול המצלמות ומספרים למגיש ערוץ 2000 יהונתן דדון על רגעי האימה. 

"בשש וחצי בבוקר אנחנו שומעים את המטח של מאה חמישים רקטות", מספר אביו של הילד, הרב אשר פיזם, "מיד הבנו שמשהו אחר לגמרי קורה פה. רציתי להתקשר למשטרה אבל אף אחד לא ענה. בשעת מעשה לא ידענו שבעצם תחנת המשטרה הותקפה. לקחתי את הילדים והכנסתי אותם לממ"ד." 

"אני עמדתי בחוץ, מתוך מחשבה שבמידה שייכנסו מחבלים, הם יחשבו שרק אני בבית ולא יעלו למעלה או משהו כזה. ואז אבריימי רץ אליי ואמר לי: "אבא, ראיתי אותם מהחלון". אני רואה אותו פתאום עומד עם שלושה סכיני מטבח, מוכן לקרב. סיטואציה מאוד מפחידה." 

אבריימי המתוק והאמיץ מספר על הגבורה יוצאת הדופן: "יצאתי עם סכינים תחת אש וגשם של קסאמים. באתי להלחם! לא יודע מה קרה לי בראש. צעקתי "שמע ישראל" ונעמדתי עם שלושה סכינים. אבא שלי אמר לי "תגיד לי מה אתה נורמלי"?..לא יודע מה קרה לי". 

ההשלכות הרסניות גם בקרב המבוגרים ובעיקר בקרב ילדי הדרום, שהיום השחור באותה המתקפה ייצרב בזיכרונם וזיכרוננו לדורי דורות וייחקק בדפי ההיסטוריה. "ילדים שגדלים פה הם ילדים מיוחדים. כל מי שחי פה, חי בנס, גם עוד לפני המתקפה, ובוודאי שגם אחרי היום הקשה הזה", מציין הרב פיזם.  

אבריימי המתוק מספר על הימים של אחרי ויש לו גם מסר להעביר: "אין לימודים ואין כלום. שדרות שוממת. אני אומר לך שאם לא יחסלו את חמאס, שלושת אלפים מהמחבלים עוד יחזרו. באירופה צועקים "פרי פלסטיין", אבל אם הם היו בשבי בעזה הם לא היו צועקים את זה." 

עם חיוך שנוסך תקווה אמיתית ואומץ שיירשם לדורות קדימה, משגר אבריימי בגאווה מסר לחמאס-דעאש: "חמאס אל תתעסקו איתנו. נפלתם בפח, אנחנו נראה לכם מה זה".   

הילד שהבריח את מחבלי החמאס: ''יצאתי עם 3 סכינים להילחם!''  

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי