לקראת עסקה? כך יתבצע שחרור עשרות חטופים מעזה
לע"מ

חדשות בארץ

לקראת עסקה? כך יתבצע שחרור עשרות חטופים מעזה

פרטים חדשים לגבי הסכם אפשרי עם חמאס הכוללים 5 ימי הפסקת אש. חמאס ישחרר 50 נשים וילדים ביום הראשון, ואחריו כ-10 בני ערובה בכל יום

   
לקראת עסקה? כך יתבצע שחרור עשרות חטופים מעזה
לע"מ
אא

ה'וול סטריט ג'ורנל' מפרסם פרטים על הסכם שחרור אפשרי של חטופים. חמאס ישחרר נשים וילדים שנחטפו במהלך הטבח ב-7 באוקטובר עבור בערך אותו מספר של נשים וילדים פלסטיניים המוחזקים בבתי הכלא הישראליים, כך אמרו גורמים מצריים המקורבים לשיחות לעיתון. ישראל וחמאס עדיין חלוקות בדעתם לגבי כמה זמן צריכה להימשך הפסקת האש.

תרחיש אחד מדבר על הפסקת אש של חמישה ימים, חמאס ישחרר 50 נשים וילדים ביום הראשון, ואחריו כ-10 בני ערובה בכל יום, כך אמרו גורמים מצריים, חמאס מבטיח שאמהות לא יופרדו מילדיהן. חלק מהחילופים יתקיימו במעבר רפיח בין מצרים לעזה.

אחת הבעיות בשיחות הוא חוסר היכולת של חמאס לתת רשימה של בני הערובה, מאחר וחלקם נמצאים בידי פלגים פלסטיניים אחרים בעזה, כך אמרו גורמים מצריים. ישראל גם מאמתת בקפדנות את רשימת השמות של האסירים הפלסטינים כדי להבטיח שאף אחד מהמשוחררים לא קשור לחמאס.

חמאס דורש כניסה קבועה של לפחות 150 משאיות סיוע מדי יום לעזה כולל דלק הדרוש לבתי חולים והתנגדות של חמאס שישראל תטיס מל"טי מעקב מעל הרצועה באותם ימי הפסקת אש.

בכיר חמאס מוסא אבו מרזוק אומר שארגונו וישראל קרובות להסכם. ע״פ ההסכם המסתמן, תהיה הפסקת אש זמנית בת חמישה ימים, ישוחררו 50 חטופים ובתמורה ישראל תשחרר 100 אסירים – ילדים, נשים ומבוגרים.

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך