אילוסטרציה (צילום: Dmitriy Feldman svarshik/shutterstock)

חדשות בעולם

דיווח: החות'ים חטפו ספינה ישראלית עם עשרות אנשי צוות

בתחילה התקשורת הסעודית דיווחה כי נחטפה ספינה ישראלית על ידי המורדים החות'ים. לאחר מכן דובר צה"ל יצא בהצהרה והבהיר "לא מדובר בספינה ישראלית"

   
אילוסטרציה (צילום: Dmitriy Feldman svarshik/shutterstock)
אא

בתחילה התקשורת בסעודיה דיווחה היום (ראשון) כי ספינת משא ישראלית בשם "גלקסי לידר" נחטפה על ידי המורדים החות'ים בתימן. הספינה, שנושאת מטען של מוצרים חקלאיים, הייתה בדרכה מישראל לאיחוד האמירויות הערביות כאשר הותקפה על ידי ספינת קרב חות'ית. ועליה ישנם 22 אנשי צוות ישראלים, כולל 10 אזרחים. 

אך דובר צה"ל הבהיר כי לא מדובר בספינה ישראלית, וכי אין עליה אזרחים ישראלים. עם זאת, דווח כי מדובר שחכורה על ידי חברה ישראלית.

"אירוע חטיפת ספינת המשא על ידי הח'ותים סמוך לתימן בדרום הים האדום הוא אירוע חמור מאוד ברמה העולמית", אמר דובר צה"ל, "מדובר בספינה שיצאה מטורקיה בדרכה להודו עם צוות אזרחי בינלאומי, ללא ישראליים. לא מדובר בספינה ישראלית".

במשרד רה"מ גינו בתוקף את המעשה והפנו אצבע מאשימה כלפי איראן: "אנו מגנים בתוקף את ההתקפה האיראנית נגד ספינה בינלאומית. האונייה בבעלות חברה בריטית המופעלת על ידי חברה יפנית, נחטפה בהכוונה איראנית על ידי מיליציית הח'ותים בתימן. על סיפונה של האונייה 25 אנשי צוות מלאומים שונים, בהם: אוקראינים, בולגרים, פיליפינים ומקסיקנים".

בנוסף הבהירו במשרד ראש הממשלה שאין ישראלים על הספינה: "זהו מעשה טרור איראני נוסף אשר מבטא קפיצת מדרגה בתוקפנות של איראן כנגד אזרחי העולם החופשי, ומייצר משמעויות בינ"ל לגבי ביטחון נתיבי השייט העולמיים".

 

ישראלתימן
שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך