תמים זה לא: ההתחממות הגלובלית היא סימן של 'אתחלתא דגאולה'?
(צילום: Tatiana Grozetskaya/shutterstock)

אחרית הימים

תמים זה לא: ההתחממות הגלובלית היא סימן של 'אתחלתא דגאולה'?

בימי אחרית הימים הקב"ה יוציא חמה מנרתיקה והשמש השורפת תלהיט את הרשעים: האם יש קשר בין ההתחממות הגלובלית הפוקדת את העולם בימינו לבין רמז לגאולה מתקרבת?

   
תמים זה לא: ההתחממות הגלובלית היא סימן של 'אתחלתא דגאולה'?
(צילום: Tatiana Grozetskaya/shutterstock)
אא

"כִּי הִנֵּה הַיּוֹם בָּא בֹּעֵר כַּתַּנּוּר וְהָיוּ כָל זֵדִים וְכָל עֹשֵׂה רִשְׁעָה קַשׁ וְלִהַט אֹתָם הַיּוֹם הַבָּא אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת אֲשֶׁר לֹא יַעֲזֹב לָהֶם שֹׁרֶשׁ וְעָנָף" – חז"ל אומרים בגמרא שבימי אחרית הימים לא תהיה מציאות של צדיק ורע לו, רשע וטוב לו.

לומדים זאת כאשר משה רבנו הגיע אל הקב"ה ואמר לו "הודיעני נא את דרכיך" – הוא למעשה התכוון לשאול מדוע קיימת מציאות של צדיק שטוב לו וצדיק שרע לו, רשע וטוב לו ורשע ורע לו. כלומר - לרוב המציאות בעולם היא שלרשע רע ולצדיק טוב, אך ישנה גם התהפכות המצב בה לצדיק רע ולרשע טוב, מדוע זה קורה?

סיבות רבות לדבר, בין היתר נכנס גם העניין של גלגולי נשמות, ולמען תעלה הנשמה לדרגה גבוהה יותר בעקבות הייסורים שיחווה האדם. לכל דבר ישנה סיבה בעולם, גם לרע וגם לטוב, שום דבר לא קורה סתם והכל מדויק בהשגחה פרטית מדוקדקת.

לעומת זאת, לפני ביאת המשיח לא תהיה מציאות של צדיק ורע לו או רשע וטוב לו, אלא כולם יבחינו כי לצדיק יהיה טוב ולרשע רע. חז"ל אומרים שבביאת המשיח הקב"ה יוציא חמה מנרתיקה ותהיה התחממות בלתי נתפסת.

בספר "המהפך" של הרב זמיר כהן, מובא כי מדענים מסכימים על העובדה שהשמש עטופה במעין נרתיק, שתפקידו להגן על העולם ולולא הוא כדור הארץ היה לוהט בלהבות.

נחזור לעיקר, בזמן ביאת המשיח הקב"ה יוציא את החמה מנרתיקה ואותה השמש שתלהט ותשרוף את הרשעים, היא זו שגם באורח פלא תרפא את הצדיקים שמרגישים לא טוב. ידוע כי ישנה התחממות גלובלית בימינו, עם זאת מדובר בתחזית קשה ונשגבת הרבה יותר ממה שאנו חווים היום.

עוד כתבות שיעניינו אותך