מלחיץ: אישה נפלה לפיר מעלית לאחר ניסיון להציל את הכלב
(צילום: Bruno Guerreiro/shutterstock)

חדשות

מלחיץ: אישה ניסתה להציל את הכלב ונפלה הישר לפיר

הנס של קריית גת: תועדה אישה כשהיא מנסה להציל את הכלב שלה שנכנס למעלית לבדו, אך לאחר שהצליחה לפתוח את דלתות המעלית היא נפלה הישר לתוך הפיר

   
מלחיץ: אישה נפלה לפיר מעלית לאחר ניסיון להציל את הכלב
(צילום: Bruno Guerreiro/shutterstock)
אא

תיעוד מלחיץ בבניין מגורים בקריית גת בשבת האחרונה, בו צולמה אישה שהמתינה למעלית ביחד עם כלבהּ. אבל ברגע של קצת חוסר שימת לב, הכלב הצליח להיכנס לבד אל המעלית כשהיא נותרה בחוץ.

האישה ניסתה בכוחותיה לפתוח את דלת המעלית ולאחר ההצלחה היא נפלה הישר לפיר - מקומת הקרקע, דבר שבקלות היה יכול לעלות בחייה ולהיגמר באסון אם המעלית הייתה יורדת באותה העת. מפקד המשמרת בתחנת הכבאות וההצלה של קריית גת, רשף אילן עזרן, שחילץ את האישה סיפר בראיון על הרגעים המלחיצים.  "כוחות משטרה ודיירי הבניין החזיקו את המעלית בקומת הקרקע כשברקע נשמעים קולות אישה הזועקת לעזרה מתוך הפיר".

עזרן מספר כי חלק מן הצוות שלהם עלו לקומת המעליות וניתקו את זרם החשמל של המעלית, מה שאפשר להם להעלות את המעלית כמה קומות מעלה, באופן עצמאי ובצורה בטוחה. עוד ציין עזרן כי הנפילה של האישה הייתה מגובה של מטר וחצי היישר אל התחתית של פיר המעלית.

רצועת הכלב שנתקעה בין דלתות המעלית, ונתקעה על המנופים של הדלתות החיצוניות, עזרה לאישה להצליח לפתוח את דלתות המעלית ובעת שהציצה מטה לכיוון פיר המעלית, היא נפלה. "בזמן שהיא מחפשת, היא בעצם רכנה קדימה אל פיר המעלית, וזאת כשהמעלית בפעולה. אם המעלית הייתה יורדת באותו זמן היה אסון גדול. חילוץ ממעליות זה בערך היום-יום שלנו, אבל לא סביר שלכודים יימצאו בתוך פיר המעלית ובטח לא מתחתיה. זה היה אירוע שונה ומורכב." סיפר עזרן. באורח נס ניצלו האישה והכלב, האישה פונתה לבית החולים במצב קל.

עוד כתבות שיעניינו אותך