הסרת קללות וכישופים: הסרת קללות ועין הרע
הסרת קללות וכישופים: הסרת קללות ועין הרע. (צילום: Karlosevitch/shutterstock)

עין הרע

חוששים שהוטל עליכם כישוף? עשו את הדבר הבא

חוששים שמישהו קילל אתכם או הטיל עליכם כישוף? מרגישים כבר תקופה ארוכה שהכל תקוע ולא הולך לכם? קודם כל אל תפחדו, ולאחר שנרגעתם עשו את הדבר הבא

   
הסרת קללות וכישופים: הסרת קללות ועין הרע
הסרת קללות וכישופים: הסרת קללות ועין הרע. (צילום: Karlosevitch/shutterstock)
אא

לא אחת מרגישים אנשים תקיעות מסוימת בחייהם, מעידים על חוסר התקדמות. כל פעולותיהם נכשלות ולא מקדמות אותם אל עבר המטרה. לאחר מאמצים והשתדלויות רבות לתקן את מצבו ולהיטיב את חייו, האדם נקלע למצב של חוסר וודאות, עד כי הוא סמוך ובטוח שהמפתח כנראה לא בידיו. ואפילו הוטל עליו סוג מסוים של כישוף, המצר את צעדיו.

אז מהו כישוף והאם הוא קיים באמת? כישוף הוא כינוי לפעולות פיזיות ממשיות  ורבות שלא כולן קיימות אפילו בעולם המודרני של היום, ומטרתן היא להמיט אסון ונזק על האדם. מעבר לכישוף יש גם את המושג הידוע לשמצה 'העין הרע' המכיל התפעלות מכלי שיש לאחר ולא לנו, כתוצאה מכך מקנאים בו ואף ישנם אנשים שנוהגים לאחל איחולים שליליים שמה שהתברך בו, יילקח ממנו.

בעבר נהגו לעשות כישופים על פי ספר מיוחד שנקרא 'ספר הלבנה' – היו לוקחים צלם ומקטירים לו קטורת. לכל כוכב יש הכוח ההרס שלו - באמצעות פעולה זו היו מושכים כוח מכוכב מסוים האחראי על הרס ספציפי בו רוצים לפגוע באדם. את אותו הכוח היו מטמיעים בתוך הצלם ומשייכים לאדם המיועד.
הסרת קללות וכישופים. (צילום: Indian Food Images/shutterstock)

עוד בימי חייו כתב רבי יהונתן אייבשיץ זצ"ל שהקב"ה ביטל את כוח הכישוף מכיוון שבני אדם נהגו לתעל אותו לשלילה, ולכן אין סיבה ממשית לחשוש ממנו. גם הרמב"ם בדק את כל ספרי הכישופים והגיע למסקנה בחייו שרוב הדברים כבר אינם קיימים ולכן אין להתייחס אליהם. מר"ן עובדיה יוסף זצוק"ל בדק גם הוא ופסק כי אכן בימינו אין כישופים. מכל מקום הדבר אסור בתכלית מדאורייתא.

יחד עם זאת, ישנם דברים שהם בבחינת כישוף בכוח שלהם, המסוגלים לעצור אדם ולשמוט לו את הקרקע מתחת לרגליים. אז מה עושים? ישנן מספר סגולות מהיהדות ומהתורה הקדושה, המסוגלות לרפא את המכאובים ולתקן את המעוות והתקוע בחיינו באופן כשר וטהור.

מכיוון שכישוף הוא בגדר כוח רוחני, הדרך לגבור עליו היא ע"י הפעלת כוח רוחני ופיזי יחדיו, ולכן יש לעשות מעשה ממשי על מנת להיוושע. למשל בהבדלה מדליקים נר המורכב מאש ושתי פתיליות. גם היין עליו אנו מבדילים ושותים עשוי מאלכוהול שתכונתו היא להתנדף. השילוב בין הרוחני והגשמי מסוגלת לבטל את הכוח השלילי.

כשלב ראשוני, אחת הדרכים למוטט את כוח הכישוף היא לא לתת לו תוקף בפן הנפשי, כלומר לא לייחס לו חשיבות ולחיות בחרדות, פחד ומגבלה בלתי פוסקים – מעניקים תוקף לכישוף וגורמים לנו לאבד את העשתונות ואת היכולת לחשוב ולפעול בהגיון.

2 סגולות חזקות ביותר וכשרות לביטול כישוף:

·        הסגולה של רבי חיים פלאג'י - ייקח האדם כלי וימלא בו מי גשמים (ששאב) ולא מים רגילים מהברז, ויקרא את הפסוקים: "בן פורת יוסף בן פורת עלי עין בנות צעדה עלי שור" – 7 פעמים
ואחרי כן:
- "אז ישיר משה ובני ישראל את השירה הזאת לה', ויאמרו לאמר אשירה לה' כי גאה גאה סוס ורכבו רמה בים" – 7 פעמים
- "אז ישיר ישראל את השירה הזאת לה' עלי באר ענו לה באר חפרוה שרים כרוה נדיבי עם במחוקק במשענותם וממדבר מתנה וממתנה נחליאל ומנחליאל במות" – 7 פעמים
ואז להרהר בלבד באותיות הבאות, מבלי לומר אותן "מצפיאל פצפצפיה".
לאחר אמירת הפסוקים יאמר האדם "רבונו של עולם אנא תסיר את הכישוף הזה מפלוני בן פלוני (אומרים את שם האדם שממנו רוצים להסיר את הכישוף ואת שם אמו).
לאחר מכן ייתנו לאדם ה"מכושף", לשתות מעט מן המים הללו ויזרקו מעט מים על פניו. ויש לשפוך את המים בחוץ בדרכים ולחזור הביתה מבלי להוציא הגה מהפה, לא לדבר.
כשמגיעים הביתה מניחים את הקערה מתחת למיטה של האדם ה"מכושף" ובע"ה זוכים לישועות ולביטול הכישוף.

·        סגולה נוספת לביטול כישוף מהחיד"א הקדוש היא ללבוש בגדי פשתן ללא תערובת. 
הסרת קללות ועין הרע. (צילום: T.Den_Team/shutterstock)

הסרת כישוף אהבה - הרב יוסף ביטון: 

הסרת קללות וכישופים: הסרת קללות ועין הרע. (צילום: Karlosevitch/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך