מה קורה לנשמה אחרי המוות לפי הקבלה?
מה קורה לנשמה אחרי המוות לפי הקבלה?(צילום: Stone36/shutterstock)

מיסטיקה וקבלה

"דברים לא פשוטים": מה קורה לנשמה לאחר המוות על פי הקבלה?

"תחושות רוחניות מיוחדות": האם נוכל לקבל שמץ של מושג מה יהיה עם הנפש שלנו לאחר הפטירה? הרב עמנואל מזרחי מבאר את דברי הזוהר הקדוש ומביא לנו את הדברים 'כפשוטם' | קראו

   
מה קורה לנשמה אחרי המוות לפי הקבלה?
מה קורה לנשמה אחרי המוות לפי הקבלה?(צילום: Stone36/shutterstock)
אא

מה קורה לנשמה אחרי המוות לפי הקבלה? נשאלת השאלה שמעניינת וגם מסקרנת את כולנו, מה קורה לנשמה לאחר המוות? הרב עמנואל מזרחי מספר: "יצא לי לשמוע כמה שיחות בעניין מוות קליני מפי אנשים שחיים בתוכנו.

"כל אחד מהם חי במגוון אחר של חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא שכולם מספרים את אותו הדבר – על התחושות המיוחדות שיש שם, על עניינים רוחניים שלא ניתן לבטא במילים או לדמות למשהו מן העולם הזה.

"הדבר דומה לעיוור מלידה שינסו לדמות לו איך נראה צבע אדום למשל, הרי ברור שהוא אינו יכול להבין זאת כי הוא לא מכיר את המושג הזה מחיי היומיום. לאחר 120 שנה הנשמה נותרת ללא גוף ועל כן ההבנות שם הן לגמרי עניין רוחני הנשגב מבינתנו, אך הנפש מרגישה את הכל. זה דבר לא פשוט בכלל.
מה קורה לנשמה אחרי המוות לפי הקבלה?(צילום: Dima Zel/shutterstock)

אם למשל השתתקה חלילה היד לאדם מסוים ולפתע מכים את אותו האדם ביד שהשתתקה, הוא ודאי לא ירגיש את המכה, הוא לא ירגיש דבר מכיוון שע"פ ספרי המקובלים, הנפש כבר לא נמצאת באותו הרגע באותו האיבר שנפגע.

"מה שמרגיש את הכאב זו הנפש. לכן כשהנפש, הרוח והנשמה יוצאות מהגוף אז כבר ממילא אין תחושות של כאב כי כבר אין גוף. לכן חלילה במידה ואדם נענש לאחר שנפטר בעקבות העבירות שעשה, הנפש מרגישה עדיין את הכאב, כי היא אחראית על הרגש. זה הצד הקשה.

מהצד השני יש גם את החלק של ההנאה של הנפש, התחושות השמימיות שאין תיאור מדויק שיכול להעביר אותן במילים, מן תחושת התרוממות עילאית. הרב דסלר זצוק"ל מדמה זאת ב"מכתב מאליהו" באופן הזה – גם אם ניקח את כל הנאות העולם הזה ונחבר אותן יחדיו, לא נצליח אפילו להתחיל לדמות את האושר העילאי שחובה הנפש בעולם הבא.

"על כן שווה מאוד לקנות את העולם הבא שלנו פה בעולם הזה שהוא רק הפרוזדור לעולם האמת, ע"י מצוות ומעשים טובים. שנזכה כולנו, אמן כן יהי רצון".
מה קורה לנשמה אחרי המוות לפי הקבלה?(צילום: AnastasiyaVolodarskaya/shutterstock)

מה קורה לנשמה אחרי המוות לפי הקבלה? הרב עמנואל מזרחי: 

מה קורה לנשמה אחרי המוות לפי הקבלה?(צילום: Stone36/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך