סגולה לדיבור לילד: תפילה איך לעזור לילד להתחיל לדבר
סגולה לדיבור לילד: תפילה איך לעזור לילד להתחיל לדבר. (צילום: Helena Zezulkova/shutterstock)

סגולות

"הרבה פונים אליי שהילד שלהם לא מדבר": מה עושים?

קשיים בדיבור? הילד מגמגם ולא מצליח לדבר? הפעוט שלכם טרם התחיל לדבר? עשו את הדבר הבא ותראו ישועות. הרב שמשון פוקס עם סגולה מיוחדת לדיבור. אל תפספסו

   
סגולה לדיבור לילד: תפילה איך לעזור לילד להתחיל לדבר
סגולה לדיבור לילד: תפילה איך לעזור לילד להתחיל לדבר. (צילום: Helena Zezulkova/shutterstock)
אא

כמה כיף ומרגש כשהילד מגיע לגיל בו הוא מתחיל לפתוח את פיו ולדבר, להתבטא בפנינו באופן שיעזור לנו להבין אותו יותר ויגרום לנו להרגיש כמה הוא גדל. אין הורה שלא מחכה לכך.

אך לא תמיד הילדים מתחילים לדבר בזמן וישנם לא מעט ילדים שמתקשים ומתעכבים בדיבור. אז מה עושים כשיש עיכוב בדיבור או שחלילה הילד מגמגם? הנה סגולה מדהימה שמביא הרב שמשון פוקס: "אחים ואחיות יקרים! כל כך הרבה פונים בטענה שהילד שלהם עדיין לא מדבר.

בשביל שהילד ידבר ישנה סגולה נפלאה ביותר לדיבור. קחו עשרה פיסטוקים, פתחו אותם ואמרו את הפסוקים הבאים מספר ישעיה ומספר יחזקאל: "ה' אלוקים נָתַן לִי לְשׁוֹן לִמּוּדִים לָדַעַת לָעוּת אֶת יָעֵף דָּבָר יָעִיר בַּבֹּקֶר בַּבֹּקֶר יָעִיר לִי אֹזֶן לִשְׁמֹעַ כַּלִּמּוּדִים" (ישעיה).

"וְעַל הַנַּחַל יַעֲלֶה עַל שְׂפָתוֹ מִזֶּה וּמִזֶּה כָּל עֵץ מַאֲכָל לֹא יִבּוֹל עָלֵהוּ וְלֹא יִתֹּם פִּרְיוֹ לָחֳדָשָׁיו יְבַכֵּר כִּי מֵימָיו מִן הַמִּקְדָּשׁ הֵמָּה יוֹצְאִים והיו [וְהָיָה] פִרְיוֹ לְמַאֲכָל וְעָלֵהוּ לִתְרוּפָה" (יחזקאל).
סגולה לדיבור לילד: תפילה איך לעזור לילד להתחיל לדבר. (צילום: Yaorusheng/shutterstock)

זו סגולה מדהימה מרבי חיים פלאג'י זצוק"ל שכותב לקרוא פסוקים אלו על עשרה פיסטוקים ולתת אותם לילד לאכול. כמובן שכשילד הוא קטן אסור לו לאכול מן הפיסטוק, יש להיזהר עם כך, זו סגולה נפלאה.

"סגולה נוספת מהרבנית קנייבסקי ע"ה אשתו של מרן שר התורה הי"ו לילד שאיננו מדבר, לאפות שתי חלות לשבת וטרם האפייה להצמיד את החלות זו לזו באופן כזה שיידבקו אחת לשנייה ולומר: "אנו אופים את חלות אלו לכבוד שבת".

לאחר אפיית החלות יש לפתוח את החלות, להפרידן מעל ראשו של הילד שמתקשה בדיבור ולומר: "כשם שפתחתי את החלות לכבוד שבת, כך ה' יפתח את פי הילד (לומר את שם הילד).".

"ובע"ה תזכו לנחת וברכה מכל יוצאי חלציכם אמן כן יהי רצון."
סגולה לדיבור לילד: תפילה איך לעזור לילד להתחיל לדבר. (צילום: Natal.is/shutterstock)

סגולה לדיבור לילד: תפילה איך לעזור לילד להתחיל לדבר - הרב שמשון פוקס: 

סגולה לדיבור לילד: תפילה איך לעזור לילד להתחיל לדבר. (צילום: Helena Zezulkova/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך