האות ת בתחילת השם: משמעות האות ת בקבלה
האות ת בתחילת השם: משמעות האות ת בקבלה. (צילום: gal ashkenazi/shutterstock)

שם האדם

אחרונה וחביבה: משמעות האות ת' בשם שלך לפי הזוהר הקדוש

האות האחרונה בסדר אל"ף-בי"ת העברי: מה אומר השם שלכם עליכם? ומה הדגשים שעליכם לשים לב אליהם במהלך חייכם? איך היא מעידה על האופי שלכם? משמעות האות תי"ו בתחילת השם לפי הזוהר

   
האות ת בתחילת השם: משמעות האות ת בקבלה
האות ת בתחילת השם: משמעות האות ת בקבלה. (צילום: gal ashkenazi/shutterstock)
אא

האות ת בתחילת השם: משמעות האות ת בקבלה; מה משמעות האות ת' בשם שלכם, ובפרט בתחילת השם - לפי הקבלה?

האות תי"ו היא אות התכלית – תי"ו מלשון התווית, הדרך שמובילה את האדם אל היעד. המילים של תכלית האדם מתחילות בד"כ באות ת' כמו: תורה, תפילה, תשובה.

האות ת' נראית כמו האות ח' שהיא אות החיים, בנוסף למעין "רגל" קטנה שנראית כמעין חץ המצביע הלאה. בגלגל האותיות האות ת' מצביעה כביכול באמצעות אותה ה"רגל" על האות א' שמייצגת את אלופו של עולם – הקב"ה.
האות ת בתחילת השם: משמעות האות ת בקבלה. (צילום: Thais29/shutterstock)

ללמדנו שאם אדם משקיע בעולם הזה ובונה עצמו מהבסיס זוכה להגיע לאלופו של עולם, לקב"ה שהוא כל התכלית בעולם.

אדם שבשמו מופיעה האות ת', בפרט בהתחלה, הוא טיפוס שיחפש תמיד את התכלית בכל דבר – מתוך כך כמובן שיהיו רגעים בחייו המלאים בתשישות וחוסר מנוחה לנפש, מצבי רוח משתנים לעיתים תכופות עקב החיפוש התמידי של הנפש אחר התכלית.

אדם זה אוהב להתעמק בנושאים, לדבר דברים ברומו של עולם, לחקור ולחפש את החכמה מבלי למצוא לו מנוחה לנפש. קל לו מאוד לפרש את חוסר המנוחה כמחסור בגשמיות ובצרכי העולם הזה בעוד שהמילוי היחיד שלו הוא זקוק זו מהות ותכלית העולם – שזו הקרבה לקב"ה והתחזקות ברוחניות.

רמז לתנודות במצבי הרוח ולמזג הסוער נמצא בלבנה שמשתנה לעיתים תכופות ע"י הארת השמש מפני שנבראה גם היא באות ת'.  

הלבנה ממתינה בסבלנות מדי חודש עד לאמצעו על מנת להתמלא כליל, זהו רמז לאדם זה שאם ירצה להיות מואר עד היסוד בנפשו, יצטרך להתמיד ולדבוק באור התורה והקדושה של ה' יתברך, מתוך כך יזכה להגיע לשלווה אמיתית ולחיות חיים שמחים ומאושרים.

התורה תגרום לאדם זה להיות יציב בנפשו ובמצב רוחו, לשלוט בעצמו ולזכות בכבוד רב מן הסביבה. זה הדבר היחיד שיצוק משמעות לחייו וימלא אותו אושר צרוף ואמיתי וסיפוק מאין כמותו. לעומת זאת אם ילך בדרך ההפוכה ויתפתה לתאוות העולם הזה שהן שקר מוחלט, יאבד את שלוותו ויגיע למצב של תקיעות ואובדן הביטחון והערך העצמי.  

בהיעדר התנהלות נכונה והעצמת הרוחניות, האות ת' עלולה לפעול כמו אש בשדה קוצים המכרסמת כל חלקה טובה שבאדם ומובילה להתפרצויות זעם, לכעס מתמשך, למחלות וצרות ולזלזול עצמי.
האות ת בתחילת השם: משמעות האות ת בקבלה. (צילום: My Photo Buddy/shutterstock)

לכן מוטב ומומלץ מאוד לאדם זה, לעסוק בתורה ובמוסר מדי יום ולהתמיד בכך, לעשות חשבון נפש נוקב עם עצמו מה עליו לתקן ולשפר וכיצד להגיב בסיטואציות שונות. הלימוד ירומם את רוחו ויגרום לו לסלק את יצר הרע שמרחיקו מן המצוות. ע"י כך יזכה לחיים שלווים ומאושרים גם בעולם הזה וגם בעולם הבא בע"ה. 

האות ת בתחילת השם: משמעות האות ת בקבלה; הרב מנחם וייס: האם השם שלי מתאים לי? מה השם שלך אומר עליך? 

האות ת בתחילת השם: משמעות האות ת בקבלה. (צילום: gal ashkenazi/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך