החשיפה הישנה הצדיק זצ"ל: 3 מילים לברכה והצלחה
(צילום: Kartinkin77/shutterstock)

גדולי ישראל

החשיפה הישנה הצדיק זצ"ל: 3 מילים לברכה והצלחה

3 מילים שמסוגלות לברכה והצלחה - הנוסחה הישנה שגילה הצדיק זצ"ל שמקום קבורתו בטבריה. הרב ארז קדוסי חושף בפנינו את שלוש המילים האלו שכל אחד צריך שהן יהיו שגורות בפיו. מחר (ג') בי"א ניסן יחול יום ההילולה של הצדיק

   
החשיפה הישנה הצדיק זצ"ל: 3 מילים לברכה והצלחה
(צילום: Kartinkin77/shutterstock)
אא

ומי הצדיק הראשון שגילה את שלוש המילים? מצורפת נוסח תפילה קצרה ונדירה ועתיקה לברכה והצלחה.

אחיי ורעיי היקרים והאהובים, לפני כל מעשה יאמר האדם שלוש מילים: "אם ירצה השם". בכל רגע נתון בחיינו כל אחד הן בעסקיו הן בביתו ובמקום עבודתו  לפני כל תנועה וכל פעולה הן בגופו, בממונו - הכל בעזרת השם יתברך! "וזכרת את ה' אלוהיך כי הוא הנותן לך כח לעשות חיל..." (דברים ח', י"ז).

ועל כך כותב חכם יוסף חיים זצוק"ל עצה נפלאה בספרו בן איש חי (פרשת שמות סימן ה') וזו לשונו: "השם יתברך לא ברא את הפה לאדם אלא רק להודות לו בו, ולא ישתמש בו באיסור".

הצדיק הראשון שכותב את שלוש המילים שמביאות להצלחה: "אם ירצה השם". לפני 400 שנה חי הצדיק רבי ישעיה הלוי הורביץ זצוק"ל המכונה השל"ה הקדוש (שמו של חיבורו הוא על ש-שני ל-לוחות ה-הברית ראשי תיבות של"ה, על שמותיהן הוא מכונה) מקום קבורתו בטבריה. 
קברו של השל''ה הקדוש בטבריה. (צילום: David Cohen 156/shutterstock)

כותב בספרו (בשער האותיות אמת ואמונה סימן נ"ז): עצה וסגולה נפלאה וזו לשונו: "בכלל דבקות האמונה שיאמר (האדם) על כל פעולה שרוצה לעשות… יאמר (בפיו)  'אם ירצה השם'... וכו' לכן, כל אדם בכל מקום, שבדעתו לעשות כל פעולה או חפץ להגיע למקום כלשהו / לנסוע למקום מסוים לומר בפיו את שלוש המילים: "אם ירצה השם" 
מתוך ספרו של השל''ה הקדוש סימן נ''ז

אומר על כך שלמה המלך ע"ה (משלי יט, כא): "ועצת ה' היא תקום" המילה 'היא' ראשי תיבות:  א-אם י-ירצה ה-השם 

נמצא שתמיד שם שמיים שגור בפיו של האדם, אז יצליח בכל דרכיו ובכל מעשיו.

ולברכה ולהצלחה 'בעסקיו' מוסיף השל"ה הקדוש שיתפלל תפילה קצרה לברכה והצלחה: וכן כשהולך לעשות איזה עסק, יאמר: "אני הולך לעשות עסק זה ברשות השם יתברך ולמען שמו. ויתפלל תפילה קצרה וזו נוסחהּ:

ריבונו של עולם, בדברי קודשך כתוב לאמר (תהילים פרק לב, פסוק י): "והבוטח בה' חסד יסובבנו וכתיב "ואתה מחייה את כולם" חלוק לי מחסדך ליתן ברכה במעשה ידי בפעולה זו".
ספריו של השל''ה הקדוש. (צילום: באדיבות המצלם)אחיי ורעיי, וכל מה שיקרה לאדם יאמין באמונה שלמה שהכל מאיתו יתברך, אפילו אם מבזים אותך ומביישים אותך תקבל זאת באהבה! תאמין ותאמר "מאת ה' הייתה זאת".

וזכרו: "שהכל לטובה".

ולסיום על כך אומר דוד המלך ע"ה בספר תהילים: "להגיד בבוקר חסדך ואמונתך בלילות" (פרק צב פסוק ג). 

בברכה, הצב"י ארז קדוסי 
הרב ארז קדוסי
 מתוך קונטרס המסרים של הרב ישראל לוברבוים

תודה לזמר אליהו חי על השיר 'לרוץ אחריך': 

(צילום: Kartinkin77/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך