"בגלל זה אני חולה?": הבבא סאלי התגלה בחלום לאישה
קרדיט: ערוץ ההיסטוריה של יהדות מרוקו בטלגרם

מיסטיקה וקבלה

"בגלל זה אני חולה?": הבבא סאלי התגלה בחלום

אשת עוזרו של הרב יוסף מזרחי, אופיר בנבנישתי מספרת מה חלמה בלילה לפני כמה ימים בעקבות זה שלא הדליקה נר לבבא סאלי כהרגלה מדי ליל שבת.

   
"בגלל זה אני חולה?": הבבא סאלי התגלה בחלום לאישה
קרדיט: ערוץ ההיסטוריה של יהדות מרוקו בטלגרם
אא

אופיר בנבנישתי, עוזרו של הרב יוסף מזרחי מספר סיפור מדהים מפי אשתו על גדולת הצדיקים:

"מאז שחזרתי בתשובה אנחנו מדליקים נר מידי ליל שבת לעילוי נשמת הבבא סאלי הקדוש זצוק"ל בפתילות עם שמן ועם תמונת הצדיק. אנו מקפידים על כך ממש בבחינת יהרג ואל יעבור. בליל שבת האחרון אשתי הדליקה נרות ואיכשהו שכחה להדליק את הנר של הבבא סאלי. אני כבר יצאתי לבית הכנסת ובזמן הזה אשתי נרדמה על הספה. בזמן שהיא ישנה הבבא סאלי התגלה אליה בחלום בפעם הראשונה. הוא היה נראה לה תשוש, זקן ועייף והוא רצה לקום ולצאת מהבית שלי. אשתי שאלה אותו: אבא איך תלך ככה? קשה לך ללכת?! והוא השיב לה כי הוא צריך ללכת.

אשתי רצתה לקרוא למישהו שיעזור לכבוד הרב ללכת והוא פנה אליה ואמר: " לא, תלכי אחריי, תלווי אותי מאחוריי". אח"כ אשתי התעוררה מהחלום ושמה לב שבכלל לא הדליקה לו נר. הצדיק כעס ורצה ללכת. אמרתי לאשתי תראי מה זה הכח של צדיק שנמצא במקום שקוראים לו ומזמינים אותו ושומר על כל בני הבית. (לאחרונה הילדים קצת חולים עם חום)

חשוב לי להבהיר שאשתי היא לא אדם שהולך בעיניים עצומות אחרי כל אחד, היא מיושבת ועם ראש על הכתפיים. אשתי בד"כ לא חולמת חלומות כאלו על באבות וצדיקים למיניהם ולא רצה בעיוורון אחר כל חלום. החלום הזה הוא באמת משהו יוצא דופן שגרם לנו להבין שיש כאן מסר מדהים. שזה חלום בעל ערך וחשיבות שבא להעביר לנו מסר חזק ביותר.

למרות הכל יש מסר טוב בחלום כי כשהוא אמר לה ללכת אחריו הכוונה היא ללכת בדרכו. כל פעם שאנחנו מדליקים נר לצדיק הוא איתנו פיזית בבית. זה הבבא סאלי, אנשים לא קולטים את הקדושה שלו. כשצדיק נמצא בבית הוא מגן על הבית ועל כולם, אך ברגע שהוא לא נמצא אין הגנה. כשיעקב אבינו עזב את ארצו וברח ללבן כתוב "פנה הודה, פנה זיוה, פנה הדרה" -  כשהצדיק עוזב את המקום בו הוא נמצא, כל המקום חש זאת והוא כבר לא שווה כלום ללא הצדיק. זה כוחם וגדולתם של צדיקים".

עוד כתבות שיעניינו אותך