למה לחזור בתשובה: למה כדאי לחזור בתשובה?
למה לחזור בתשובה: למה כדאי לחזור בתשובה? (צילום: Poleznova/shutterstock)

יהדות

תשובה מאהבה: למה כדאי לשוב בתשובה?

חזרה בתשובה זה עניין לא יציב, לעיתים החזרה היא בהשתוקקות ולעיתים פחות. מהי שיטת הפעולה של יצר הרע? ומדוע כדאי לכל אדם לשוב בתשובה שלמה?

   
למה לחזור בתשובה: למה כדאי לחזור בתשובה?
למה לחזור בתשובה: למה כדאי לחזור בתשובה? (צילום: Poleznova/shutterstock)
אא

למה לחזור בתשובה: למה כדאי לחזור בתשובה? השיטה שלפיה עובד יצר הרע, היא "לנפח" הכל, כביכול לגרום מחשבתית שכל תענוגות העולם הזה הן אסורות.  למי שלא קרוב לדת נדמה כי לשומרי תורה ומצוות הכל אסור והם לא נהנים מהחיים כלל עקב המגבלות המוטלות עליהם. 

יצר הרע נוהג לבלבל אותנו בכל הזדמנות בדיוק כמו שעשה לחווה, שהכשיל אותה בתחילה ואמר לה שאין לאכול מעץ הגן – מה שלא נכון כלל, היה מותר לאכול מכל העצים בגן מלבד עץ אחד – עץ הדעת. חווה בתגובה השיבה ליצר הרע שהדבר לא נכון וכי רק מעץ אחד אסור לאכול, אך יצר הרע התחיל ב"ניפוח" על מנת להכשיל אותה, ולבסוף הוא גם הצליח.
למה לחזור בתשובה: למה כדאי לחזור בתשובה? (צילום: GroshkovIvan/shutterstock)

חשוב לזכור כי לכל פעולה שאדם עושה יש שתי אפשרויות לכאן או לכאן: 1. כך צריך לעשות וזו האמת. 2. הדבר נכון ועושה טוב - מבלי התייחסות לאמת. כשאדם מציל את רעהו הוא לא חושב על הרווח שיצא לו מזה, הוא מבין שזו האמת וכך צריך לנהוג. לעומת זאת, אדם העובד עבור הפרנסה שלו עושה זאת לעצמו, עבור אידיאל אישי שלו – שיהיה לו טוב בחיים.

היופי בתורה הקדושה, ביהדות שקיימות בה שתי האפשרויות. צריכים לעבוד את ה' כי זו האמת המוחלטת. הוא ברא אותנו והוא יודע בדיוק מה אנו צריכים ומה טוב עבורנו. ומצד שני התורה מגיעה עם "קבלות" ומוכיחה לנו שאם נלך על פיה, נזכה שיהיה לנו טוב בפן האישי, גם בעולם הזה וגם לעתיד לבוא בעולם הבא. 

מעבר לכך, ההנאות נמשכות גם כשהאדם חי אורח חיים דתי, פשוט במינון הנכון ובאופן הבריא והנכון ביותר לאדם. מלבד זאת עבודת ה' וקיום התורה הקדושה מלאות בהנאות רוחניות שלא ניתן לחוות בשום מקום "וְקוֹיֵ יְהוָה יַחֲלִיפוּ כֹחַ". שנזכה כולנו לשוב בתשובה שלימה אל ה' יתברך, אמן כן יהי רצון.
למה לחזור בתשובה: למה כדאי לחזור בתשובה? (צילום: ChameleonsEye/shutterstock)

למה לחזור בתשובה: למה כדאי לחזור בתשובה? "כמה פעמים שמעת על אדם שמת פתאום?" לשוב בתשובה

למה לחזור בתשובה: למה כדאי לחזור בתשובה? (צילום: Poleznova/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך