פירוש חלומות לפי הפסיכולוגיה: ניתוח חלומות
פירוש חלומות לפי הפסיכולוגיה: ניתוח חלומות. (צילום: Realstock/shutterstock)

חלומות

חלום שאורך כחצי שנה: פירוש חלומות לפי הפסיכולוגיה

לחלום חלום במשך חצי שנה, הייתכן? האם ניתן לחלום חלום ארוך כשהוא למעשה אורך רק רגעים ספורים? ומה ההבדל בין עולם החומר לעולם הרוח – פירוש חלומות לפי הפסיכולוגיה

   
פירוש חלומות לפי הפסיכולוגיה: ניתוח חלומות
פירוש חלומות לפי הפסיכולוגיה: ניתוח חלומות. (צילום: Realstock/shutterstock)
אא

פירוש חלומות לפי הפסיכולוגיה: ניתוח חלומות: כששאול רדף אחרי דוד המלך, דוד רצה לברוח למקום שנקרא 'קעילה'. הוא שאל את ה' האם אנשי קעילה יסגירו אותו לשאול ונענה בתשובה חיובית. כלומר ה' ידע מראש את העתיד. כיצד ה' כבר רואה את העתיד? התשובה לכך היא מכיוון שהזמן מתנהל כל עוד נברא החומר. אם אין חומר אז אין גם זמן.

למשל בחלום, אין חומר, רק נשמה. כשיש גוף ונשמה, הגוף משועבד לכללי הטבע ולכל פעולה יש פרק זמן שאדם חייב לבזבז, אין פעולה אחת בחיים שהיא ללא זמן – הכל לוקח זמן, זה מפני שהגוף הוא חומר והעולם הוא חומר. כל מערכת החומר עובדת ע"פ מנגנון הזמן שה' קבע לעולם החומר.
פירוש חלומות לפי הפסיכולוגיה: ניתוח חלומות. (צילום: Monkey Business Images/shutterstock)

לעומת זאת כשאדם ישן והנשמה יוצאת מן הגוף – הגוף איננו צריך זמן מפני שהוא לא עושה שום דבר מלבד לשכב במיטה. בזמן הזה הנשמה יכולה לחלום חלום שמתפרש על תקופת זמן ארוכה כמו חצי שנה ויותר.  ז"א ניתן לחלום חלום של הרפתקה הנמשכת במשך חצי שנה. חלום כזה יכול לקחת בפועל שלוש שניות – ממש מעט זמן, אך אין אפשרות מבחינה פסיכולוגית תפיסתית, לתפוס את אורכו, ייתכן שהוא ירגיש זמן רב, אך בפועל לא.

כיצד ייתכן שחלום כל כך ארוך בתחושה ובחוויה, יכול להיארך בסה"כ שלוש שניות? מכאן אנו למדים שמימד הזמן שקיים בעולם החומר, איננו קיים בעולם הרוח. עולם הרוח הוא מעל לזמן מפני ששם אין חומר.

לאדם קשה לתפוס במוח כיצד ייתכן להתנהל ללא זמן בכלל, שהרי בעולם החומר התנהלות ע"פ זמן היא קבועה והיא בכל פעולה ודבר שעושים. אלא שאצל ה' יתברך אין כזה דבר זמן, אין עבר הווה ויהיה – כל שלושת הזמנים הןם למעשה זמן אחד – הווה. מבחינה שכלית ופסיכולוגית לא ניתן להבין את זה ובכל זאת ננסה להסביר דרך משל:

כשהקב"ה ברא את העולם וקצב אותו ל-6,000 שנים, בהן אנשים נולדים, מתים ומתגלגלים שוב לעולם – זה המון זמן. אך למעשה אצל הקב"ה אין זמן ובשנייה שהוא ברא את העולם, הוא בעצם כבר סיים אותו, הוא כבר רואה ויודע כיצד הכל יסתיים לאחר כל הגלגולים והבחירות של האדם.

יש לקב"ה את היכולת לראות את העתיד לבוא מכיוון שהוא בכלל לא במימד הזמן כמו בני האדם. זו מציאות שקשה לנו לתפוס בשכל הפשוט שלנו. מה רבו מעשיך ה' ונפלאותיך לבני האדם, כולם בחכמה עשית.
פירוש חלומות לפי הפסיכולוגיה: ניתוח חלומות. (צילום: aslysun/shutterstock)

פירוש חלומות לפי הפסיכולוגיה: ניתוח חלומות | סוד פתרון החלומות - הרב עמנואל מזרחי:

פירוש חלומות לפי הפסיכולוגיה: ניתוח חלומות. (צילום: Realstock/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך