סוגי חלומות: סוגי חלומות נפוצים
סוגי חלומות: סוגי חלומות נפוצים. (צילום: granata68/shutterstock)

חלומות

מסקרן: אלו הם סוגי החלומות הנפוצים ביותר

חלומות מתרחשים בעת השינה - לעיתים הם יצירה חווייתית וסגנונית ולעיתים קודרים, אפורים ומפחידים. אלו סוגי חלומות נפוצים ביותר, מה ההבדל ביניהם, למי צריך לספר את החלום שחלמתם?

   
סוגי חלומות: סוגי חלומות נפוצים
סוגי חלומות: סוגי חלומות נפוצים. (צילום: granata68/shutterstock)
אא

חלומות תלויים במידת העייפות של האדם ובמה שהוא אכל באותו היום. ישנם סוגי חלומות שהם הנפוצים ביותר.

המהרש"א כותב שישנו חלום שמגיע סתם, הוא בד"כ מגיע כשעה וחצי לאחר השינה וכתוצאה מעייפות יתרה, ולכן זה יהיה בד"כ חלום 'עבה וגס' שמגיע כתוצאה מעייפות ומאכילת יתר. על חלומות כאלו נאמר "חלומות שווא ידברו".

ישנו סוג נוסף של חלומות הנובע כתוצאה מהרהורים של האדם. בחלומות אלו יובעו מחשבותיו, תחושותיו ורצונותיו של האדם לאורך היום. חלומות כאלו יגיעו בד"כ בחלקו השני של הלילה.
סוגי חלומות: סוגי חלומות נפוצים. (צילום: aslysun/shutterstock)

ישנו דבר המכונה "כוח מדמה". בכל הסרטים והתרחישים הדמיוניים לא נצליח למצוא ולו דבר אחד קטן שהמציאו. בעזרת כוח המדמה ניתן ליצור תמונות ותרחישים הגיוניים בראש מדברים שאנו כבר מכירים, מחומרים המוכרים לנו.

סוג נוסף של חלום הוא חלום עם מסר חלקי – זהו חלום עם מסר אך צריך להיזהר למי מספרים אותו. אם מספרים את החלום לאדם טוב שיפתור את החלום בצורה חיובית וטובה, זה אכן מה שיקרה. אך אם יפתרו את החלום לרעה, חס ושלום זה מה שיקרה. הגמרא אומרת שצריך מאוד להזהר בחלומות מן הסוג הזה, למי מספרים את החלום.

סוג חלום נוסף זהו חלום אמיתי. בדיוק כמו הרמב"ן שראה את אביו בחלום. בחלומות כאלו התוצאה לא משתנה, לא משנה אם פותרים אותם או לא (חשוב לדעת שהיום אין לנו דרך לזהות בוודאות האם מדובר בחלום אמת או שמא שלא).
סוגי חלומות: סוגי חלומות נפוצים. (צילום: AA.Shkob/shutterstock)

סוגי חלומות: סוגי חלומות נפוצים - הרב עמנואל מזרחי בפירוש חלומות:

סוגי חלומות: סוגי חלומות נפוצים. (צילום: granata68/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך