איך משיח ידע שהוא המשיח: בן כמה יהיה המשיח
איך משיח ידע שהוא המשיח: בן כמה יהיה המשיח. (צילום: denisgo/shutterstock)

אחרית הימים

שלבי ההתגלות: כיצד המשיח יידע שהוא אמור למשוח את ישראל?

שלבי התגלותו של משיח צדקנו: כיצד משיח יידע שהוא עתיד להיות המשיח ע"פ הרמב"ם? ומהם הדברים שיצטרך לעשות על מנת להוכיח את זכאותו במשיחותו?

   
איך משיח ידע שהוא המשיח: בן כמה יהיה המשיח
איך משיח ידע שהוא המשיח: בן כמה יהיה המשיח. (צילום: denisgo/shutterstock)
אא
איך משיח ידע שהוא המשיח: בן כמה יהיה המשיח. (צילום: denisgo/shutterstock)

משיח צדקנו יעבור שלושה שלבים להוכחת קיומו כמשיח. השלב הראשון יהיה "משיח שבדור" - כלומר משיח בפוטנציה בלבד. השלב השני יהיה "בחזקת שהוא משיח" - כלומר יהיה כמעט בטוח שהוא המשיח הנבחר, והשלב השלישי יהיה "משיח בוודאות" - כלומר יהיה ידוע בבירור שהוא המשיח.

הרמב"ם אומר שבשביל להגיע לשלב השלישי המשיח יצטרך לעשות ולהצליח את סיום ההליכים שבהם הוא החל. להצליח לגרום לעם לחזור בתשובה, ולקבל עליהם את חוקת התורה והסנהדרין, וכן להצליח למנוע מאויבנו לחבל בבניית בית המקדש.

השלבים הראשונים יהיו רק הסרת המניעות מן הגאולה, זה עדיין לא יהיה הפן החיובי של הגאולה. אם אנשים ימשיכו לחטוא ואויבינו עדיין יפריעו לנו מלבנות את בית המקדש, לא תוכל להיות גאולה. רק לאחר הסרת כל המניעות ולחימת מלחמתם של ישראל, רק אז משיח צדקנו יהיה "בחזקת משיח".
איך משיח ידע שהוא המשיח: בן כמה יהיה המשיח. (צילום: John Theodor/shutterstock)

בשביל להפוך למשיח באופן וודאי, הדבר הראשון שהמשיח יצטרך לגרום לו לקרות זה בניית בית המקדש במקומו המדויק בהר הבית ולגרום לחזרת הקרבת הקורבנות.

מטרת משיח צדקנו היא להביא להתממשות כל תרי"ג המצוות בארצנו ולכן לאחר מכן הוא יצטרך להצליח לקבץ נדחי ישראל מהגולה – להביא את כל ישראל אל ארץ הקודש, א"י ואז נוכל לקיים את כל מצוות השמיטה ויובל, שהרי בזמן שלא כל עמ"י נמצאים הארץ, לא ניתן לקיים את כל מצוות השמיטה והיובל.

ע"פ הרמב"ם: אם משיח עשה את הדברים הללו הוא מוגדר כמשיח בוודאות.

השלב הבא שיצטרך המשיח לחולל הוא מהפיכה רוחנית בכל האנושות. המשיח יצטרך לגרום לכל יושבי תבל להאמין ולעבוד את ה' יתברך. שנזכה לביאת משיח צדקנו במהרה בימינו אמן.
איך משיח ידע שהוא המשיח: בן כמה יהיה המשיח. (צילום: David Cohen 156/shutterstock)

איך משיח ידע שהוא המשיח: בן כמה יהיה המשיח | הרב רפאל אוחיון - מה יהיה בעולם אחרי הגאולה - מי זה המשיח, מתי יתגלה - ואיך נזהה אותו?

עוד כתבות שיעניינו אותך