10 אותות לפני ביאת המשיח
(צילום: artshock/shutterstock). 10 אותות לפני ביאת המשיח

אחרית הימים

מלחמות ועזות מצח של הצעירים: 10 אותות לפני ביאת המשיח

עשרה סימנים: מה הסימנים המובהקים בימים של חבלי משיח? וכיצד נוכל לדעת שאנו מתקרבים אל הגאולה השלמה?

   
10 אותות לפני ביאת המשיח
(צילום: artshock/shutterstock). 10 אותות לפני ביאת המשיח
אא

ישנה חובה לכל יהודי באשר הוא להאמין ב"תחיית המתים". ע"פ הרמב"ם זה אחד משלושה עשר עיקרים ורק מי שמאמין באמת שה' יתברך מסוגל להחיות מתים, יזכה בסופו של דבר גם להתעורר בעת תחיית המתים.

עד שנזכה ונגיע לשם נעבור דרך ארוכה רצופה במכשולים ומכאובים. תהיה "ירידת הדורות" עצומה שניתן להבחין שכבר החלה בדורנו.

נוכל לזהות עשרה הסימנים לביאת המשיח והם:

1) חכמי הדור הגדולים ימותו ומי שיישאר בכל זאת בדור יתמודד עם צרות רבות שיבואו עליהם. הצדיקים שיישארו בעם יתמודדו עם כאב רב.

2) לפני שהמשיח יגיע הנערים ילבינו את פניהם של הזקנים ויהיו אכזריים מאוד כלפיהם. הדור הצעיר ילבין את פני המבוגרים עד שעורם יהפוך ללבן מבושה. במקום שהצעירים יעמדו בפני שיבה, בפני המבוגרים, יקרה מצב הפוך - המבוגרים יעמדו בפני הצעירים לתת להם כבוד.
(צילום: CCParis/shutterstock). 10 אותות לפני ביאת המשיח3) תהיה חוצפה איומה בדור הצעיר וריקנות עצומה. הצעירים יעשו מה שברצונם ויתנהגו ככל העולם על רוחם, הם ימרו את פי הוריהם ויאיימו עליהם, לא יישאר בהם שמץ של כבוד למבוגרים מהם. האויב הגדול ביותר של ההורים ייצא מתוך ביתם. ילדים לא ירגישו כלל מבוכה או בושה מהוריהם ויצעקו על הוריהם על הדרך בה הם הולכים בעזות פנים איומה.

במקום להראות כבוד ואהבה להורים, הילדים יהפכו לאויבים הגדולים ביותר שלהם. חזיון מפחיד ביותר לחשוב עליו שכבר החל למעשה בדורנו וזה הסימן המובהק שמעיד על כך שאנו ממש בעיצומם של ימות חבלי משיח.
(צילום: Double_H/shutterstock). 10 אותות לפני ביאת המשיח

4) בת תקום על אִמה וכלה תכה את חמותה.

5) המלכות תהפוך למינות - כלומר המלכות, השלטון - יעבור לשליטתם של מי שאינם מאמינים כלל וכלל בה' יתברך וכופרים בו. אנשים יפנו לאתיאיסטיות ויעקבו אחר מנהיגים שיעשו טעויות איומות. הם יכחישו לקיומה של התורה ויכפרו בקב"ה, בתורתו ובמצוותיו, הם יטענו שמישהו המציא את זה ואין בכך שום אמת.

6) בדור הזה לא תהיה שום קבלת מרות ותוכחה, כולם יעשו ככל העולה על רוחם מבלי להקשיב לסביבה ולקבל ביקורת מאף אדם סביבם. שום רב לא יוכל להשפיע עליהם והם יאטמו עצמם מלהקשיב ולקבל תוכחה בטענה שהרב הוא אדם בדיוק כמוהם. כולם יהיו חוטאים בהווייתם.

7) "פני הדור כפני הכלב": פני הדור של לפני משיח יהיו כפני הכלב. המשיח לא יגיע עד שפני הדור יהיו מלאים בחוצפה.
(צילום: David MG/shutterstock). 10 אותות לפני ביאת המשיח

8) אם יהיו שני דורות ברצף המלאים בחוצפה, עזות וכפירה בה' יתברך - אז נצפה לשמוע את צעדיו הראשונים של משיח צדקנו.

9) מובא בגמרא שאחד הסימנים לבוא המשיח הוא שבשנה השישית יהיו קולות, בשנה השביעית יהיו מלחמות ובסיום השנה השביעית יגיע משיח בן דוד. אנחנו נמצאים בשנה השישית (לא ניתן לדעת מתי תגיע השנה השביעית).

10) רבי שמחה בונים מפשיסחא זצוק"ל אמר כי סימן נוסף הוא שיהיו הרבה לומדי תורה, חסידים ו"צדיקים" כלפי חוץ אך לא באמת, הם יהיו תלמידים אבל לא יעסקו באמת בתורה ובמידות טובות.

10 אותות לפני ביאת המשיח | הרב מאיר אליהו - המשיח כאן:

(צילום: artshock/shutterstock). 10 אותות לפני ביאת המשיח

עוד כתבות שיעניינו אותך