"כבוד הרב ניסה לרצוח אותי!": הרב שניר גואטה בסיפור מבעית
הרב שניר גואטה

יהדות

"כבוד הרב ניסה לרצוח אותי!": הרב שניר גואטה בסיפור מבעית

הרב שניר גואטה בסיפור שירעיד כל נפש: על האברך הצעיר שניסה לבדוק כיצד רבו זוכר את התורה כולה - עד ששילם על כך כמעט בחייו

   
"כבוד הרב ניסה לרצוח אותי!": הרב שניר גואטה בסיפור מבעית
הרב שניר גואטה
אא
הרב שניר גואטה

תלמיד חכם אחד הגיע אל רבו ושאל אותו בפליאה כיצד ייתכן שהוא כל כך גאון, צדיק וזוכר כל דבר, כל חידוש שהוא אומר הוא זוכר בדיוק באיזה ספר ובאיזה פסוק הוא כתוב ויודע לענות לאברך על כל שאלה. הוא ביקש טיפ מהרב כיצד להגיע לגדלות כזו. בתגובה ביקש ממנו הרב להגיע לכולל למחרת מצויד בשקית עם בגד ים.

למחרת בצהריים לאחר הלימוד לקח הרב את תלמידו לבריכה עירונית שהייתה ריקה מאנשים וביקש ממנו להחליף לבגד ים ולצלול במים, ולהישאר שם כמה שהוא יכול וכמה שיותר זמן. כשהאברך כבר לא היה מסוגל להיות עוד מתחת למים הוא הרים את הראש במהירות בכדי לצאת מהמים ופתאום הרב החזיק לו את הראש בכדי לא לאפשר לו לצאת.

לאחר זמן מה שחרר הרב את הבחור והוא עלה חזרה החוצה כשהוא כמעט נחנק. הוא לא הבין את פשר המעשה ומדוע פעל כך הרב. הביט בו הרב ושאל: "מה רצית כשהיית מתחת למים?" ענה לו התלמיד: "התשובה ברורה! רציתי רק אוויר! מדוע עשית זאת? חשבתי שאתה מנסה להרוג אותי". השיב לו הרב: "אם תסתכל על הקב"ה באופן כזה כמו שחשבת רק על אוויר אתה תטפס בסולם ותגיע לפסגות שלא חלמת עליהן"

אחים יקרים! מה הבעיה שלנו? אנחנו חושבים על הקב"ה אבל גם חושבים על דברים חומריים במקביל, על חטאים. רוצים לאכול את העוגה ולהישאר אותה שלמה! לטעום מכל העולמות ובמקביל לעבוד את ה'. הדברים לא עובדים ככה. בואו נתעורר יחד אחים יקרים! ה' מסדר לנו את הכל אך צריכים רק להראות לו רצון והשתוקקות אמיתית. אם נרדוף את ה' יתברך נזכה ששום פגע לא ירדוף אותנו.

עוד כתבות שיעניינו אותך