יו"ר ש"ס דרעי: "המסורתיים יהיו במרכז ההפגנות נגד הרפורמים"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

יו"ר ש"ס דרעי: "המסורתיים יהיו במרכז ההפגנות נגד הרפורמים"

עיקרי דבריו של יו"ר ש"ס, אריה דרעי, לאבי מימרן במהדורה המרכזית ב'קול חי': "הפגיעה הקשה בכותל זה דבר שנוגע לכל יהודי, הציבור המסורתי יהיו במרכז ההפגנות והמאבק. יש כבר מטה מיוחד שהוקם לצורך מאבק הכותל"

   
יו"ר ש"ס דרעי: "המסורתיים יהיו במרכז ההפגנות נגד הרפורמים"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

יו"ר ש"ס אריה דרעי התראיין במהדורה המרכזית ברדיו 'קול חי' וקרא לעשות הכל על מנת למנוע דריסת רגל של הרפורמים ברחבת הכותל המערבי.

כמו המתיוונים של אז יש את המתיוונים של היום. אנחנו נאבקים בכל נושא של התורה, מכשרות ועד גיור, אבל בנושא של הכותל אנחנו נגייס את כלל הציבור למאבק גדול. אני מעריך שמאות אלפים ויותר יהיו מזוהים במאבק כזה, הציבור המסורתי יהיו במרכז ההפגנות והמאבק. יש כבר מטה מיוחד שהוקם לצורך מאבק הכותל. הפגיעה הקשה בכותל זה דבר שנוגע לכל יהודי מסורתי.

הדיבורים של מיכאלי והורביץ על 'שחרור הכותל' רק תורם למאבק שלנו במתווה הכותל. הציבור מתחיל להבין שאם הרפורמים תומכים במתווה ומלינובסקי שאומרת 'ניכנס באמא של הרבנות' - אז מדובר בממשלת שמד שרוצה למחוק את הזהות היהודית של המדינה.

אם גדולי ישראל יאמרו לנו לפרוש מהכנסת, כמובן שנפרוש. עדיין יש לנו כוח של 16 מנדטים, והממשלה עומדת על חודו של קול. יש תקווה שנצליח להפיל אותם, את ממשלת המתיוונים. הם מסוכנים.

תראו את הסקרים, הם בשלטון, נוסעים עם שיירה של עשרה רכבים, מופיעים כל היום בתקשורת - אבל בתוצאה בשטח בנט בקושי עם ארבעה מנדטים וגדעון סער לא עובר את אחוז החסימה. הציבור לא איתם, הציבור לא רוצה אותם.

על דבריו המבזים של שר התקשורת הנדל לגדולי ישראל: אשרינו שיש לנו כאלו גדולי ישראל, שמוכנים לוותר על כבודם ולהתבזות, העיקר להגן על הציבור מפגעי הטכנולוגיה. צר לי שמארגני הפגישה לא התייעצו איתנו מראש על דבר הפגישה, לא תיאמו איתנו. אני הופתעתי, מראש ידעתי מה יהיה שם, אני מכיר את הנדל.

עוד כתבות שיעניינו אותך