"ברגע שהראש נכנס לזה - זו בעיה": מסר עוצמתי
(צילום: graystock/shutterstock)

יהדות

"ברגע שהראש נכנס לזה - זו בעיה": מסר עוצמתי

"העבודה נקראת מעשה ידינו": הרב ליאור גלזר במסר חזק ועוצמתי על האופן הנכון לאדם להתפרנס ע"פ ערכי האמונה והתורה הקדושה. צפו בתכניתו "אורות גבוהים" בימי א' ב-19:00

   
"ברגע שהראש נכנס לזה - זו בעיה": מסר עוצמתי
(צילום: graystock/shutterstock)
אא
(צילום: graystock/shutterstock)

אין שום בעיה עם עבודה על מנת להתפרנס, אבל צריכים לשלב זאת ביחד עם לימוד התורה על מנת שהתורה הקדושה והמעשים הטובים יהיו חקוקים בראשנו ובליבנו בכל עת ובכל עיסוק. אדם שעובד ושקוע בלימוד בד בבד, התורה שוכנת ונמצאת אצלו בראש בכל רגע.

אבל לפעמים צריכים גם פרנסה, הפרנסה נקראת "מעשי ידינו". מדוע פרנסה נקראת "מעשה ידינו?"  מכיוון שרק הידיים שלנו עסוקות בפרנסה, הראש נמצא עמוק בתורה ובאמונה. הידיים עוסקות בפרנסה אבל הראש יודע שהכל מן השמיים, מבורא עולם שדואג לנו לכל מחסורנו.

ברגע שגם הראש נמצא בפרנסה זה כבר מהווה בעיה כי אדם מתחיל להתערב לקב"ה בסדרי עולם ואז הקב"ה אומר לאדם: "אני רואה שאתה מסתדר לבד, אז בבקשה! תסתדר בעצמך! שיהיה לך בהצלחה". ואח"כ בן אדם מתפלא מדוע הוא מוצא את עצמו בהצלחה ב"הוצאה לפועל".

ה' יתברך נמצא בכל דבר בעולם והוא סיבת הסיבות להכל! אל לנו לחשוב שאנחנו האחראיים הבלעדיים לפרנסתנו ולחזק את "כוחי ועוצם ידי". כמובן שאדם צריך לעשות השתדלות על מנת להתפרנס אבל צריכים לשים את זה במסגרת הנכונה ולהבין שה' יתברך הוא האחראי להכל בעולם! הוא זן ומפרנס לכל. אנחנו רק יכולים לעשות השתדלות והשאר תלוי באבא שבשמיים. צריך לשים לב שאנחנו עובדים עם הידיים בענייני פרנסה ועם הראש בענייני אמונה. שהאמונה והתורה הקדושה תמיד תשרור לנו בראש, לא משנה במה אנחנו עוסקים.

עוד כתבות שיעניינו אותך