"כדי להגדיר יעד - יש 4 חוקים": הדרך לכבוש מטרות
הרב רפאל אוחיון

יהדות

"כדי להגדיר יעד - יש 4 חוקים": הדרך לכבוש מטרות

"כל הגדרת יעד - יש לה 4 חוקים": הרב רפאל אוחיון בהסבר מדויק לדרך בה נוכל לכבוש יעדים ומטרות שהצבנו לעצמנו בחיים אך טרם השגנו אותם. צפו בדבריו

   
"כדי להגדיר יעד - יש 4 חוקים": הדרך לכבוש מטרות
הרב רפאל אוחיון
אא
הרב רפאל אוחיון

רבים מאתנו חולמים להצליח בגדול ולכבוש כל יעד. לאורך החיים יש לנו לא מעט חלומות, תקווה ויעדים – חלק מהם פעוטים וחלק משמעותיים יותר. ייתכן כי ניסיתם לא מעט דברים על מנת להצליח ולהשיג את הרצונות, השאיפות והחלומות שלכם ולכבוש עוד ועוד יעדים.

הסיבה לכך שבכל זאת לא הולך, היא לא בהכרח כי לא ניסינו, אלא בשל ניסיון מוטעה ועשיית דברים בפיזור מבלי להגדיר הכל מראש ולעבוד בצורה מסודרת ועקבית. כולנו יודעים שבשביל להצליח בחיים צריך המון עקביות והתמדה ומעבר לכך גם סדר נכון, הגדרת יעדים בראש וכן הגדרת אופן פעולה אחד אחר השני.

כל הגדרת יעד כולל בתוכה ארבעה דברים:

  1. יעד פירושו החלטה להגיע אל היעד כי אם הגדרנו יעד אבל לא קיבלנו החלטה להגיע אליו אז זה לא נחשב כהגדרת יעד וממילא הכל יורד לטמיון.
  2. החלטה חייבת להיות שווה למחויבות. ברגע שהחלטנו אנחנו חייבים להיות מחויבים לתהליך ולהחלטה באמת – וכן להשקיע בפן המעשי, דיבורים לא שווים מאומה אם הם לא מגובים במעשים.
  3. ההתחייבות הזו עוזרת לנו למיקוד עצמי בראש.
  4. מטבע הדברים ברגע שקיים המיקוד הוא עוזר לנו להתקדם אל עבר ההצלחה המיוחלת.

אם תעבדו באופן הנ"ל בצורה מסודרת ותפעלו בדיוק כמו שכתוב, ודאי שתזכו לכבוש לא מעט יעדים, לפתח את החוזקות שלכם וגם את החוסן הנפשי. בהצלחה רבה.

עוד כתבות שיעניינו אותך