הבטחה נדירה: "מי שיעשה זאת יתגשמו לו כל משאלות ליבו"
הרב אליהו שירי

יהדות

הבטחה נדירה: "מי שיעשה זאת יתגשמו לו כל משאלות ליבו"

מהי ההנהגה הטובה בעולם? אם אדם יחיה לפי כלל זה מובטח לו אושר גדול. צפו ברב אליהו שירי בסרטון קצר ומחזק "אין דבר העומד כנגד הבטחון"

   
הבטחה נדירה: "מי שיעשה זאת יתגשמו לו כל משאלות ליבו"
הרב אליהו שירי
אא
הרב אליהו שירי

ישנו ציטוט: "אין מוציאין את האדם מן הצרה, אלא עד שיהפוך את היגון והאנחה לשמחה" וציטוט נוסף של רבי נתן: "אין מעלים את האדם לגדולה אלא עד שיהפוך את היגון והאנחה לשמחה." כיצד באמת ניתן לזכות בכל הטוב הזה? התשובה היא באמצעות אמונה גדולה בה' יתברך.

ר' לוי יצחק מברדיטשוב אומר שההנהגה העליונה פועלת עם האדם כמו צל, היא קיימת ומלווה אותו בכל רגע נתון ממש כמו צל. אם האדם מקשיב לקולות מחלישים המסיחים את דעתו ומורידים את האמונה שלו בה' יתברך, אז זה מה שקורה גם בהנהגה של מעלה חלילה - חוסר לאדם בקבלה והשפעה מלמעלה. לעומת זאת אם אדם בטוח בעצמו ונשאר עם אש האמונה בעיניים, הולך תמיד עם ה' יתברך ובטוח בקיומו, מבין שהנהגתו היא כמו צל המלווה את האדם לכל אורך חייו, אזי יזכה שיתמלאו כל משאלות ליבו לטובה. מי שהולך עם ה' באמונה שלימה לעולם לא מפסיד!

"בעל הלשם" כותב בספרו: "והנה הכלל, אין דבר העומד כנגד הבטחון" - כלומר ע"פ ספר הזוהר, לא קיימת שום צרה בעולם שיכולה לעמוד כנגד תנועת נפש הבטחון של האדם, אין אתגר ואין אויב בעולם שיכול לעמוד נגד הבטחון של האדם בה'. מדוע? כשאדם מעורר את רגש הבטחון שנובע מאהבת ה' שלו אז מתעוררת עליו מלמעלה הנהגה הנקראת "אוצר מתנת חינם" שהיא הנהגה המלאה בכל הטוב שקיים בעולם ללא אבחנה כלל וכלל.

אחים יקרים! אם אתם ניצבים מול אתגר, קושי או בעיה, זכרו את ה"בעל לשם" הקדוש, זכרו לבטוח תמיד בה' יתברך ולזכור שכל מה שהוא עושה, רק לטובה הוא עושה! ברוכים תהיו.

עוד כתבות שיעניינו אותך