עושים עין הרע לילדים? כמה סגולות נפלאות
(צילום: Oleg Mikhaylov/shutterstock)

סגולות

עושים עין הרע לילדים? כמה סגולות נפלאות

סגולות רבות שונות ומשונות קיימות כנגד עין הרע. הרב ראובן גולן מונה מספר סגולות נפלאות ופשוטות כנגד זה, המועילות גם לילדים.

   
עושים עין הרע לילדים? כמה סגולות נפלאות
(צילום: Oleg Mikhaylov/shutterstock)
אא
(צילום: Oleg Mikhaylov/shutterstock)

הילדים שלנו הם אור גדול בחיינו והם חשובים לנו. אין הורה שלא רוצה לשמור את ילדיו מכל פגע וצרה, ואם היה אפשר שיהיו צמודים אלינו תמיד זה יהיה מבורך. לדוג', כשאישה נמצאת בחודשיה הראשונים להריון, הדבר מאוד משמח ומרגש ומתחשק לחלוק בו עם כל העולם ובכל זאת היא שומרת את הידיעה לעצמה מחשש להיפגע או לפגוע בעובר על ידי עין לא טובה של אנשים.

שלוש סגולות:

1. סגולה נהדרת להינצל מעין הרע במיוחד עבוד ילדים, היא לקחת חתיכה של כסף או נחושת ולחרוט עליה את האות ה"א. זו שמירה מצוינת מעין הרע או מכל דבר.

2. סגולה נוספת לשמירה מעין הרע: לקחת כלי, לשים בו מים עם מעט מלח ולהכניס פנימה שלושה גחלים דלוקים עד שהם יתכבו. לאחר מכן, עם המים האלו רוחצים את הפנים והידיים. גם זו סגולה טובה לשמירה.

3. סגולה נוספת לשמירה: ישנו צמח בשם רודה / פיגם - המשמש בין היתר כתרופה לדלקות אוזניים במדינות ערב. הצמח הזה ידוע מאוד כסגולי לעניין שמירה מעין הרע. שמים אותו בכיס או בארנק והוא מועיל מאוד. מדוע דווקא צמח זה? כי העלים שלו בנויים בדומה לצורת חמסה. כיצד נוכל בעצמנו להיות בעלי עין טובה ולמנוע פגיעה ומכשול מאחרים?

ביהדות ישנו כלל חשוב הנקרא "מידה כנגד מידה" - בדרך בו אדם נוהג, כך נוהגים איתו מלמעלה. לכן אסור לנו לחשוב שאנחנו חסינים ושאם נזיק לאחר בעין שלנו, הדבר לא ידפוק גם בפתח דלתנו. אם לא נתחשב באחר, בסוף גם אנחנו ניזוק והכל ייהדף אלינו בחזרה. ולכן עלינו תמיד לחשוב קודם על האחר ולשנן את "מה ששנוא עליך, אל תעשה לחברך".

עוד כתבות שיעניינו אותך