הרב יצחק בצרי בזכרון ילדות ממרן: "יושב כל לילה לאור הלבנה"
(צילום: אוצרות מרן/באדיבות המצלם)

גדולי ישראל

הרב יצחק בצרי בזכרון ילדות ממרן: "שלח אנשים להתברך אצל אבי"

בראיון עם יהונתן דדון הרב יצחק בצרי נזכר בזכרון ילדות מהרב עובדיה יוסף זצוק"ל: "אני חייב לספר שכל הבנים של הרב עובדיה יוסף היו מגיעים אל מור אבי לבקש ממנו ברכה, וכל אחד שהיה מקבל ברכה ממור אבי - הכל התגשם. היום הגיע אבי כדי להחזיר טובה למרן הקדוש זכר צדיק לברכה".

   
הרב יצחק בצרי בזכרון ילדות ממרן: "יושב כל לילה לאור הלבנה"
(צילום: אוצרות מרן/באדיבות המצלם)
אא
(צילום: אוצרות מרן/באדיבות המצלם)

הרב יצחק בצרי שליט"א מספר: "כל הבנים של מר"ן הרב עובדיה יוסף שיחיו הגיעו אל אבי ומורי לקבל את ברכתו. אני זוכר שמר"ן הגיע לישיבת המקובלים פעם לעשות תיקון בישיבה והוא ישב מחצות לילה כמעט עד הבוקר, ישב התפלל ובכה. כל מי שרק היה מבקש פדיון נפש וברכה, מר"ן היה שולח אותו אל אבי לקבל ברכות האלו ואנשים היו רואים ישועות גדולות".

"אני נמצא היום יחד עם אבי ומורי שהגיע להחזיר הכרת הטוב למר"ן ולברך את כל מי שיתקשר לבקש ברכה בע"ה על הציון  הקדוש של מר"ן עובדיה יוסף זצוק"ל."

המקובל הרב יצחק בצרי ממשיך בדבריו: "אבי היה שכנו של הרב עובדיה וסיפר לי את אחד הסיפורים שליוו אותי מילדות על מר"ן. הרב עובדיה היה עני מרוד. בזמנו לא היה חשמל ולא היה לו כסף להדליק מנורת נפט כדי להאיר את החדר ולקרוא בגמרא. לכן הוא היה יושב כל לילה בחצר לאור הלבנה ולומד. הוא היה צולל בלימוד כאילו מוקף כולו בפרוז'קטורים.

אבי ומורי סיפר לי שאמו, סבתי עליה השלום, הרבנית ויקטוריה, הייתה אומרת לנו כילדים לא לעשות רעש כי הרב עובדיה לומד בחצר.

כולנו זוכרים אותו עם משקפי שמש, אבי זכה להכירו עשרות שנים בלי משקפיים אך המאמץ הגדול שהוא השקיע והתאמץ ללא לאות לקרוא עוד פירוש ולקרוא את אותיות רש"י שהיו כתובות מאוד בקטן, לא השאירו אף עין אדישה. אבי אמר שמי שראה מאמץ כזה לא יכול להישאר אדיש ולא ללמוד תורה ולאהוב אותה.

הרב עובדיה ישן רק שעה וחצי ביממה, במהלך הבוקר, ואת כל שאר הזמן הקדיש ללימוד התורה הקדושה".

עוד כתבות שיעניינו אותך