לא ייאמן: האבן שימשה 30 שנה כמעצור לדלת - ואז מה התברר?
(צילום: stockphotofan1/shutterstock)

חדשות

לא ייאמן: האבן שימשה 30 שנה כמעצור לדלת - ואז מה התברר?

במשך 30 שנה, דיוויד מאוזרק השתמש באבן מיוחדת כמעצור לדלת בשל משקלה, עד שהוא גילה את הדבר המדהים הבא...

   
לא ייאמן: האבן שימשה 30 שנה כמעצור לדלת - ואז מה התברר?
(צילום: stockphotofan1/shutterstock)
אא

כשדיוויד מאוזרק רכש את החווה שלו במישיגן לפני יותר מ-30 שנה, הוא לא הבין איזה אוצר מסתתר בה. בשנת 1988, דיוויד יצא לסיור בחוות אדמור עם בעלי הנכס לפני רכישתו. במהלך הסיור, הוא הבחין באבן גדולה ששימשה כמעצור לדלת האחורית ולא הצליח להפסיק לחשוב עליה. הוא שאל את הבעלים מאיפה הגיעה האבן הזו, כי היא לא נראתה כמו אבן שהוא ראה בעבר.

לדברי החקלאי, הוא צפה באבן נופלת מהשמיים באחד הלילות של שנות ה-30, בהיותו ילד. כשהתעורר בבוקר, הוא ואביו יצאו לשדות כדי לנסות לאתר אותה. כשמצאו אותה על האדמה, האבן עדיין הייתה חמה למגע. הם מעולם לא ראו אבן כזו, אבל בשל משקלה הכבד הם החליטו להשתמש בה כמעצור לדלת.

סיפורו של החקלאי נשמע אמין, אך דיוויד לא היה משוכנע לחלוטין. אם האבן הזו משמשת כמעצור לדלת, כנראה שהיא לא כזו יקרה. ובכל זאת, דיוויד רכש את הנכס יחד עם האבן המוזרה והמשיך להשתמש בה כ... מעצור לדלת.

במשך 30 שנה, האבן המיוחדת הייתה מונחת בחווה כמעצור לדלת האחורית. ילדיו לא הפסיקו להתפעל ממנה ואפילו הביאו אותה לבית ספרם לשימוש בהצגה. ב-2018, בעקבות מטר המטאורים המפורסם, דיוויד החל לתהות לגבי טיבה של האבן שזרוקה אצלו בחווה. אם סיפורו של החקלאי נכון, הוא יוכל להרוויח הרבה מאוד כסף ממכירתה. הוא החליט לבדוק את העניין לעומק ופנה לד"ר מונה סירבסקו, שהסכימה לבחון את האבן, למרות שלא היה אופטימית לגבי התוצאה.

האבן שעולה 100 אלף דולרים

ד"ר סירבסקו נתקלה במהלך עבודתה במאות "מטאורים מהחלל החיצון", כשברוב המקרים התברר שמדובר בסלעים רגילים. היא הסכימה לבחון את האבן של דיוויד, כי בכל זאת היא נראתה מיוחדת, בשביל לאשר או לשלול את חשדותיה. במהלך הבדיקה, התברר כי האבן הייתה מורכבת מ-88% ברזל, אך גם מ-12% ניקל, מתכת שנמצאה אך ורק במטאורים (ברוב המקרים). בעקבות הממצאים החדשים, ד"ר סירבסקו הייתה משוכנעת שמדובר באבן שהגיעה מהחלל החיצון. היא שלחה את האבן לניתוח נוסף, ולאחר כמה בדיקות התברר שד"ר סירבסקו צדקה וכי ערכה  של האבן עומד על כ-100 אלף דולר!

ד"ר סירבסקו הציעה לדיוויד למכור את האוצר החדש למוזיאון או לאספן פרטי, ודיוויד החליט לתרום 10% מהכסף שהרוויח למימון מחקרים גיאולוגיים נוספים. מטאור האדמור, שעד לא מזמן שימש כמעצור לדלת, שוקל כ-10 קילוגרמים והוא השישי בגודלו שנמצא במדינת מישיגן. עד היום מדענים ממשיכים לנתח אותו  בשביל למצוא בתוכו יסודות נדירים נוספים.

לא ייאמן: האבן שימשה 30 שנה כמעצור לדלת - ואז מה התברר?

עוד כתבות שיעניינו אותך