חיות הקודש: בעלי חיים מופלאים במדרשים
(צילום: מוזיאון הטבע התנ"כי)

יהדות

חיות הקודש: בעלי חיים מופלאים במדרשים

חז"ל מספרים על חיות פלאיות: עוף החול שהיה עם נוח בתיבה, הגריפון של שלמה המלך, הדרקון שישעיהו התנבא עליו והסלמנדרה שהצילה את חזקיהו

   
חיות הקודש: בעלי חיים מופלאים במדרשים
(צילום: מוזיאון הטבע התנ"כי)
אא

מתברר שחכמים דיברו על חיות שונות שיוצאות מגדר הטבע. הם תיארו אותן בצורה פלאית. וזה מה שעניין את הרב נתן סילפקין מבית שמש.

הוא כבר הספיק לנשק אריה ים בניו יורק, לרכב על צבי ענק ועל פילים בקניה וכמעט ננשך על ידי פומה שחורה בחוות אילוף. עוד מגיל קטן הוא גידל כל מיני חיות אקזוטיות ומעניינות בבית כמו עכבישי טרנטולה, שלווים, פרושים, חזירי ים, איגואנות, ארנבים, מינים שונים של תוכים, דגים ואפילו לובסטרים.

הוא מספר: "תמיד חלמתי לעבוד בגן חיות. במהלך השנים חיפשתי דרך לשלב בין התורה לבין לבעלי חיים. אחרי הלימודים בישיבת מיר חקרתי את העולם המרתק הזה.

"פתחתי בבית שמש גן חיות שכולו חיות מהתנ"ך. יש שם נחשים גדולים, עקרבים ואפילו פוחלצים- חיות אמתיות שאחרי שהם מתו אנחנו מציגים אותם. זאת ממש חוויה לבוא לראות וללמוד על החיות היפות האלו. זה ממש מראה על מה התנ"ך מדבר.

"חכמים אומרים גם ש"אם התורה לא הייתה ניתנת לעם ישראל, היינו יכולים ללמוד על צניעות מהחתול, על האיסור לגנוב מהנמלה ועל מונוגומיה וחיי נישואין מהיונה. לפי התורה, התמקדות ביופי ובמורכבות של עולם הטבע היא בעלת חשיבות עצומה."

"אני גם חוקר על כל מיני חיות מוזרות כמו עוף החול שהיה עם נוח בתיבה, הגריפון של שלמה המלך, הדרקון שישעיהו התנבא עליו והסלמנדרה שהצילה את חזקיהו. יש גם גמדים ואת עוג מלך הבשן וענקים אחרים."

הרב מאיר אליהו - חיות ויצורים שונים שקיימים לפי הזוהר הקדוש. צפו

(צילום: מוזיאון הטבע התנ"כי)

עוד כתבות שיעניינו אותך