ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן.
ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן. צילום: מתוך ערוץ היוטיוב עכשיו 14

חדשות

ראש המוסד לשעבר: "ישראל יודעת היכן נמצא נסראללה"

ראש המוסד לשעבר יוסי כהן אמר במהלך ריאיון לגלי צה"ל כי ישראל יודעת בדיוק את מיקומו של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, ותוכל לחסל אותו בכל עת שתרצה. "נלחמים מלחמה שהוא הכתיב"

ת. כהן   
4
ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן.
ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן. צילום: מתוך ערוץ היוטיוב עכשיו 14
אא

ראש המוסד לשעבר יוסי כהן אמר מוקדם יותר (שני) במהלך ריאיון לגלי צה"ל על רקע ההסלמה הגוברת בצפון, כי ישראל יודעת את מיקומו של מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה חסן נסראללה, וכי אם תחליט לבוא עימו חשבון, תוכל לעשות זאת בכל זמן נתון. 

בריאיון לספי עובדיה ויניר קוזין אמר כהן: "אנחנו יודעים איפה נסראללה. אני לא רוצה לפרט. ואם נרצה - נוכל להוריד אותו בכל רגע נתון". 

לאחר שנשאל על הצפון הבוער, השיב ראש המוסד לשעבר כי הוא סבור שישראל צריכה להגביר את התקיפות בלבנון, כולל על מוקדים אזרחיים ומוקדים בבירה ביירות. "הגענו לזה שהצפון לשנו סופג והרתעה אין. אני די נדהם מהדבר הזה. כרגע אנחנו נלחמים את המלחמה שהוא (נסראללה) מכתיב. אנחנו נותנים מענה באופן שמוכתב על ידו". 

עוד מתח כהן ביקורת על תפקודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי הוא "איבד את זה במדיני, איבד את זה בביטחוני, לא הסתייע באנשים הנכונים, לא מנהל את הלחימה". 

בסוף השבוע התייחס ראש המוס לשעבר ללחימה בעזה ואמר כי "אני חושב שאנחנו צריכים לחזור חזק מאוד לדיווש מאוד מאוד עוצמתי. לא נגיע לפתרון בכלל אם אנחנו לא נפעיל עוצמה צבאית עדיפה, יתרה, הרבה יותר נחושה מכפי שאני מתרשם. אבל אולי אני מתרשם לא נכון. וכפי שאני מתרשם, יחד, אני חושב, עם כל אזרחי ישראל כרגע, אנחנו חייבים להגביר את העוצמה שלנו כדי לחסל את ארגון הטרור הזה - ויפה שעה אחת קודם".    

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי