(צילום: Teo K/shutterstock)

חדשות

מקרה חריג בבית הדין: כך סודר גט לזוג חירשים ואילמים

תיק שהגיע לדיון בניהולו של ראש אבות בתי הדין בת"א, הרב זבדיה כהן, עסק במקרה מורכב של זוג חירשים-אילמים שביקשו להתגרש. הדיון התנהל בתיווך מתורגמנית והכנת נוסח ייעודי לזוג

ת. כהן   
(צילום: Teo K/shutterstock)
אא

דייני בית הדין הרבני בתל אביב נתקלו בסיטואציה חריגה בין כותלי בית הדין, לאחר שנצרכו לסדר גט לזוג שהבעל הינו חירש-אילם והאישה הינה חירשת, אילמת ועיוורת.  

בני הזוג נישאו כדת וכדין, אך לפני כשנתיים וכחודשיים בלבד לאחר שהתחתנו, השניים נפרדו. בתיק של המקרה המורכב, דן ראש אבות בתי הדין בתל אביב, הרב זבדיה כהן, לאחר שהזוג הגישו בקשה להתגרש. המורכבות למעשה התבטאה בקושי לתקשר עם הזוג, כאשר מתורגמנית-מטפלת הגיעה במיוחד לתקשר עם הבעל בשפת הסימנים.

לעומת זאת, עם האישה תקשרה מתורגמנית-מטפלת באמצעות מגע ולחיצות ידיים. הדיון התקיים בניהולו של הרב כהן, תוך התחשבות רבה ורגישות למצב יוצא הדופן, כאשר הרב נעזר במתורגמנית-מטפלת ומוודא לעומק כי בני הזוג הבינו את הנאמר להם ואת משמעות הגירושין על כל רבדיה בפן ההלכתי. הדיינים סידרו בתום הדיון לבני הזוג, נוסח מיוחד של גט המיועד לחירשים ואילמים, ובסופו יצאו הזוג כשהם גרושים באופן תקני על פי הדת וההלכה.  

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי