כוחות צה"ל בעזה
כוחות צה"ל בעזה. צילום: דובר צה"ל

חדשות

הופתעו? התעלמות מוחלטת בחמאס ממבצע החילוץ ברפיח

ארגון הטרור חמאס הוציא הצהרה שבמהלכה לא התייחס כלל למבצע חילוץ החטופים פרננדו מרמן ולואיס הר, תוך אזכור של ההרוגים הפלסטיניים בלבד והאשמת הממשל האמריקני

ת. כהן   
כוחות צה"ל בעזה
כוחות צה"ל בעזה. צילום: דובר צה"ל
אא

במהלך מבצע החילוץ החשאי של צה"ל "יד זהב" ברפיח אמש, חולצו שני החטופים פרננדו מרמן ולואיס הר, שהוחזקו בשבי חמאס בבית משפחה ברפיח. המבצע ככל הנראה תפס את ארגון הטרור חמאס בהפתעה, מה שמסביר את העובדה כי בארגון בחרו שלא להתייחס כלל לחילוץ החטופים.  

בהודעה שפורסמה היום שני) בארגון הטרור חמאס הוזכרו רק ההרוגים הפלסטיניים, ללא אף אזכור באשר לחילוצם של החטופים. בהצהרה שהוציא ארגון הטרור נכתב: "התקפת צבא הכיבוש הנאצי על העיר רפיח אמש, ומעשי הטבח הנוראים שלו נגד אזרחים חסרי הגנה וילדים, נשים וקשישים חסרי ישע שאיבדו את חייהם, נחשבת להמשך רצח עם של העם. ניסיונות עקירה בכפייה שבוצעו נגד עמנו הפלסטיני". 

"הממשלה האמריקאית והנשיא ביידן נושאים באחריות המלאה לטבח הזה, בשל האור הירוק שנתנו אתמול לנתניהו והתמיכה המפורשת שהם מספקים לו כסף, נשק וכיסוי פוליטי להמשך רצח העם". 

"הליגה הערבית, הארגון לשיתוף פעולה אסלאמי ומועצת הביטחון של האו"ם קראו לפעולה דחופה כדי "לעצור את התוקפנות הציונית ואת הפשעים המתמשכים של רצח עם נגד אזרחים חסרי הגנה ברצועת עזה". 

 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
רפיחחמאס
שידור חי