מחבלי נוחב'ה של חמאס פורצים את הגדר ומשתלטים על טנק צה"לי
(צילום: Anas-Mohammed/shutterstock)

חדשות

קצין באמ"ן: חשש כבד כי צה"ל היה חשוף לריגול נגדי עמוק

מחדל רציני? קצין אמ"ן וותיק מסר ל"ישראל היום" כי ישנו חשש כבד מריגול נגדי מעמיק מצד חמאס אחר צה"ל לפני המלחמה, דבר אשר מסביר את הידע של מחבלי חמאס במתרחש בתוך בסיסי צה"ל

ת. כהן   
מחבלי נוחב'ה של חמאס פורצים את הגדר ומשתלטים על טנק צה"לי
(צילום: Anas-Mohammed/shutterstock)
אא

קצין וותיק באמ"ן שגויס מתחילת המלחמה אמר על רקע חשיפת הממצאים המודיעיניים לאחרונה, כי ישנו חשש כבד שחמאס ריגל ריגול נגדי עמוק אחר צה"ל לפני המלחמה. "ועדת החקירה תהיה חייבת לשאול מניין היה להם כל כך הרבה מידע פנימי על הנעשה בבסיסים הסודיים ביותר של צה"ל", כך על פי דיווח של אריאל כהנא ב'ישראל היום'.  

על פי הדיווח, הקצין מסר ל"ישראל היום" כי "למחבלי הנוח'בה היה מידע על אתרים רגישים ביותר של צה"ל, כזה שגם בתוך הצבא נשמר בסודי סודות. חייבים לברר המידע הזה הגיע אליהם. מדובר בפרטים שמפקדים בצה"ל לא מספרים עליו גם לחברים שלהם". 

משמעות הדברים, כך לדבריו, היא כי "מחדל מודיעיני כפול של שב"כ, שאחראי על שני התחומים. שב"כ צריך היה לאסוף מידע על תכניות חמאס וידוע שכשל בכך. אבל שב"כ אחראי גם על מניעת ריגול נגדי, שמשמעותו לא לאפשר לאויב לאסוף מידע מתוך ישראל. אנו יודעים כעת שחמאס ידע עלינו המון, ברמה שהיא מעבר לאיסוף מידע מרחפנים ותצפיות. כלומר יש מקום לחשוד ברצינות שהיה ריגול נגדי רחב, שעדיין איננו יודעים כיצד נעשה. זה נושא שאסור לטייח אותו ויהיה חייב להיחקר אחרי המלחמה". 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי