(צילום: Igal Vaisman/shutterstock)

חדשות

עתירה לבג"ץ בבקשה להגדיל את תקציב מעונות היום שבפיקוח

פורום המעונות בשיתוף עם פורום חלמי"ש הגישו היום (שני) באמצעות עו"ד מאיר אברהם, עתירה לבג"ץ בדרישה לחתום על העלאת התקציב למעונות היום תחת פיקוח, לאחר שבאוצר מתעכבים מלחתום

ת. כהן   
(צילום: Igal Vaisman/shutterstock)
אא

היום (שני) הגישו פורום המעונות וארגון חלמי"ש, עתירה לבג"ץ, לאחר שבמשרד האוצר והחינוך התמהמהו מלחתום על העלאת תעריפים ותקציב מעונות היום תחת פיקוח. כזכור, שר האוצר הבטיח לחתום על המלצתה של וועדת סל תעריפי מעונות היום, לעדכן את תקציב מעונות היום מזה כעשור ולהעלות את התעריפים, אלא שבשלב זה במשרד האוצר מתעכבים מלחתום.

פורום חלמי"ש ופורום המעונות החליטו לשתף פעולה ולעתור לבג"ץ בבקשה שיסייע במשבר, לאחר שנודע להם כי תקצוב המעונות לא יעודכן באופן רטרואקטיבי גם לאחר השגת חתימה.  

תגובתו של יו"ר פורום חלמי"ש שלום נגר: "ערב פסח, אלפי מטפלות נכנסות לחג ללא שכר הולם – ורק עם הבטחות".  

העו"ד המייצג את מפעילי המעונות, עו"ד מאיר אברהם ממשרד וינרוט, הוא זה שהגיש את העתירה לבג"ץ ובה ציין: "למרות אותה התחייבות פומבית, עד למועד כתיבת השורות ובחלוף למעלה מחודש ימים, השרים נמנעים מלחתום על הצו. התוצאה היא שמתחילת שנה"ל תשפ"ג, כבר שבעה חודשים פועלים כלל המעונות בתקצוב חסר של מאות שקלים לכל ילד".  

משה גולדמן מארגון חלמי"ש מסר בתגובה: "זאת אזעקת אמת. עתיד המעונות מוטל בספק, כל מטפלת, כל מפעיל מעון ולמעשה כל מי שמכיר את הענף מקרוב, מבין שהגענו למקום של להיות או לחדול. נעשה הכול כדי שגם מקבלי ההחלטות יבינו את זה". 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי