איש העסקים אדם שטרית לצד יהונתן דדון.
איש העסקים אדם שטרית לצד יהונתן דדון. צילום: ערוץ 2000

יהדות

איש העסקים חשף: "איבדתי את עולם הבא שלי, אין לי כלום"

"תורתך זהב וכסף": איש העסקים אדם שטרית מסר את כל זכויותיו לעולם הבא לאחיו הבכור, שהתמוטט לפתע וזמן קצר לאחר מכן נפטר. למה גרמה ההחלטה? צפו בריאיון המרגש של יהונתן דדון

ת. כהן   
איש העסקים אדם שטרית לצד יהונתן דדון.
איש העסקים אדם שטרית לצד יהונתן דדון. צילום: ערוץ 2000
אא

הם היו שבעה אחים ונותרו רק שישה. האח הבכור אייל ז"ל, נפטר בפתאומיות מדום לב והותיר את כולם המומים. יהונתן דדון בריאיון מרגש ומחזק עם איש העסקים אדם שטרית מבאר שבע, שמספר על הרגעים הקשים והדרמטיים, ההבטחה הרת הגורל שהבטיח לאחיו כשנפטר ושביל החסד שסלל בענווה וצניעות, אך בעוצמה רבה.  

"כששואלים אותי מי אני, אני תמיד עונה מה שאבא שלי שיחיה אומר: 'משתדל להיות יהודי פשוט'. לא תמיד הולך. הנקודה שבה החיים שלי השתנו היא כאשר בעצם הבנתי לפני בערך 12 שנה, שצריך לעשות משהו מעבר לדבר הזה שנקרא שגרת חיים. הבנתי שהמוג "עולם חסד ייבנה" זה לא רק מושג, אלא ממש צוואה וסוג של שליחות, שאתה מרגיש שזה מפעפע בך. 

לשאלה הטריוויאלית כמה אחים הם, משיב אדם תשובה כואבת במיוחד. "היינו שבעה אחים, וכיום אנחנו שישה. אחי הבכור אייל שטרית ז"ל, נפטר ממש לא מזמן, לפני כמעט חודש, כתוצאה מדום לב. פתאום באמצע החיים קיבלנו הודעה לקבוצה המשפחתית שאייל התעלף. כשהגעתי לשם נדהמתי לראות שמבצעים בו החייאה. זה מחזה נוראי ולא פשוט שאני לא מאחל לאף אחד.  

באצילות נפש וענווה מעוררת השתאות, מספר אדם כי ברגעים שלאחר מכן, כשדיבר איתו, החל להעניק לו זכויות, את כל הזכויות שלו. "נתתי לו את כל הזכויות שידועים לי ולא ידועים לי. את כל ספרי התורה, הגמ"חים והישיבות המקנים לי זכויות, אמרתי "בורא עולם, תן לו שיקום, שיחיה". אף אחד לא ציפה שהוא לא יתעורר. כשהוא נפטר הרגשתי כאב סוג של כפול, גם על כך שאח שלי נפטר וגם על כך שאיבדתי את כל זכויותיי לעולם הבא ואין לי כלום, כי את כל הזכויות העברתי לו." 

לצפייה בריאיון המרגש והמצמרר של איש העסקים אדם שטרית, לחצו על הסרטון 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
איש העסקים אדם שטרית לצד יהונתן דדון. צילום: ערוץ 2000
שידור חי