יהדות

"אסור להם לשלם": הזמר שמפנק את החיילים במסעדות בארץ

"אנשים עוזרים והקב"ה שולח": הזמר אמיר אליהו מכתת רגליו ממסעדה למסעדה בכל רחבי הארץ ומפנק ללא הרף את החיילים היקרים שלנו. יצאנו לראות כיצד זה נראה בזמן אמת. צפו

ת. כהן   
אא
צילום: ערוץ 2000

מרגש: הזמר אמיר אליהו עובר במגוון מסעדות ברחבי הארץ ודואג לפנק את החיילים בעזרת תרומות ומכספו האישי שמוציא מכיסו, תוך התעקשות שלא ישלמו שקל. יצאנו לראות במו עינינו בזמן אמת ולא הצלחנו להישאר אדישים לערבות ההדדית המרגשת. 

"כל פעם כשיש לי זמן אני מגיע למסעדות ומפנק את החיילים באוכל ושתייה. הם הלב שלנו", מספר אליהו, " הם נלחמים ומוסרים את נפשם למען כלל ישראל".  

המחווה הזו עולה לא מעט כסף, ובאשר לתקציב, אומר אליהו: "הקב"ה שולח". עוד מספר הזמר שליח המצווה, כי הוא פוגש לא מעט צדיקים בדרך מכל הסקטורים, הנרתמים ותורמים למען החיילים שלנו. "באחד מאירועי ההילולה, הביא לי איש ההגברה 200 שקלים עבור החיילים. שלשום בא אליי בחור ישיבה ונתן לי אישית 500 שקלים לחיילים במיוחד. אנשים מידי פעם נותנים לי. מי שרוצה לעזור זה מבורך, ומי שלא - בשביל זה אני פה". 

אליהו מתעקש שאף חייל לא ישלם. "בכל מקום שאני אראה חיילים", אומר הזמר עם ניצוץ מבריק בעיניו, "יקבלו ממני מנה לפי מה שאני יכול ומה שה' שולח לי באותו יום. זה החלק שאני יכול לעזור והתרומה שלי לחיילים. הקב"ה עוזר". 

אבדות רבות בנפש ספגנו עד כה, עם אינספור הודעות "הותר לפרסום" מחסירות פעימה. "אתה שומע פתאום על חיילים בני 19-20, שנעלמים. זה קשה באופן שאי אפשר לתאר. אז לא ניתן להם את הכבוד הראוי? מאות חיילים עם חלומות ושאיפות, שברגע אחד התנפץ הכל. מה שאני יכול לעזור, אני עוזר".  

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי