5 תרגילים שישחררו לכם את הראש, תרתי משמע
קרדיט: canva

בריאות

5 תרגילים מדהימים שיקלו על כאבי ראש וסחרחורת

סובלים מסחרחורת וכאבי ראש? לא רק מקלחת קרה ותרופות סבתא יכולים לעזור, אלא גם התרגילים הללו שמרפים את השרירים באזור הראש

   
5 תרגילים שישחררו לכם את הראש, תרתי משמע
קרדיט: canva
אא

כאבי ראש וסחרחורות עלולים להיות לא נוחים ומפריעים. למרות שחשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות כדי לקבוע את הגורם הבסיסי לתסמינים אלה, הנה חמישה תרגילים שעשויים לעזור להקל על כאבי ראש וסחרחורת:

1. מתיחות צוואר:

למתוח בעדינות ולשחרר מתח בשרירי הצוואר כדי להקל על כאבי הראש. הטה לאט את ראשך לצד אחד, והבא את האוזן לכיוון הכתף. החזק למשך 15-30 שניות וחזור על הצד השני. אתה יכול גם לסובב בעדינות את הצוואר שלך בכיוון השעון ונגד כיוון השעון.

2. גלגולי כתפיים:

שב או עמוד עם הידיים רפויות לצדדים. גלגל את הכתפיים קדימה בתנועה מעגלית, ואז גלגל אותן אחורה. חזור על תרגיל זה במשך מספר סבבים כדי לשחרר מתח בכתפיים ובצוואר, שיכול לתרום לכאבי ראש וסחרחורת.

3. נשימה עמוקה:

תרגילי נשימה עמוקים יכולים לעזור להרפות את הגוף ולהפחית מתח. מצא מקום שקט ונוח לשבת או לשכב בו. עצום עיניים וקח נשימות איטיות ועמוקות פנימה דרך האף. מלא את חלל הבטן, ואז נשוף באיטיות דרך הפה. חזור על נשימה עמוקה זו למשך מספר דקות.

4. תרגילי עיניים:

מאמץ בעיניים יכול לתרום לכאבי ראש וסחרחורות. אם אתם עובדים הרבה שעות מול המחשב, הורידו מעצכם את הלחץ בשלב הראשון, וקחו הפסקות לעתים קרובות יותר. אם אין לכם אפשרות לקום מהמחשב, עצמו את העיניים בחוזקה לכמה שניות ואז פתחו אותן לרווחה.

חזרו על התרגיל הזה כמה פעמים במשך היום. מקדו את המבט שלכם על אוייבקט מרוחק, ואז העבירו את המיקוד לאובייקט קרוב. התרגיל הזה מפחית עומס בעיניים. 

5. תרגילי איזון:

סחרחורת יכולה לעתים קרובות להיות קשורה לבעיות בשיווי משקל. בצע תרגילי איזון פשוטים כמו עמידה על רגל אחת למשך 30 שניות ואז מעבר לרגל השנייה. אתה יכול גם לנסות לעמוד עם הרגליים ביחד ולהרים את העקבים לאט מהקרקע, ואז להוריד אותם בחזרה למטה. תרגילים אלו עוזרים לשפר שיווי משקל וקואורדינציה.

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך