נשיא צרפת: "ישראל חייבת להפסיק להרוג תינוקות ונשים"
צילום: קובי גדעון, לע"מ

חדשות בארץ

נשיא צרפת: "ישראל חייבת להפסיק להרוג תינוקות ונשים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדברי נשיא צרפת ואמר: "האחריות לפגיעה באזרחים היא של חמאס-דאעש, ולא של ישראל. על מנהיגים בעולם לגנות אותם"

   
נשיא צרפת: "ישראל חייבת להפסיק להרוג תינוקות ונשים"
צילום: קובי גדעון, לע"מ
אא

בריאיון שנערך בארמון האליזה, אמר מקרון כי "אין הצדקה" להפצצות, וכי הפסקת אש "תועיל לישראל". מקרון הוסיף כי צרפת מכירה בזכותה של ישראל להגן על עצמה, אך "מפצירה בהם להפסיק את ההפצצה הזו" בעזה. הוא גם הדגיש כי צרפת "מגנה באופן ברור" את פעולות הטרור של חמאס.


"דה פקטו - היום, אזרחים מופצצים. התינוקות האלה, הנשים האלה, הזקנים האלה מופצצים ונהרגים. אז אין לזה סיבה ואין לגיטימציה. אז אנחנו כן מפצירים בישראל להפסיק". בהמשך הריאיון, כשגינה את מתקפת הטרור של חמאס, אמר מקרון: "אנחנו שותפים לכאב (של ישראל), וחולקים את הנכונות שלהם להיפטר מהטרור. אנחנו יודעים מה המשמעות של טרור בצרפת".


ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדברי נשיא צרפת ואמר: "האחריות לפגיעה באזרחים היא של חמאס-דאעש, ולא של ישראל. על מנהיגים בעולם לגנות אותם. נזכיר שישראל נכנסה למלחמה בגלל שארגון הטרור רצח באכזריות מאות ישראלים וחטף יותר מ-200 ישראלים. בעוד שישראל עושה הכול כדי להימנע מפגיעה באזרחים וקוראת להם לצאת מאזורי הלחימה - חמאס-דאעש עושה הכול כדי למנוע מהם לצאת לאזורים בטוחים ומשתמש בהם כמגן אנושי".


נתניהו הוסיף: "חמאס-דאעש מחזיק באכזריות בחטופינו - נשים, ילדים וקשישים - בפשע נגד האנושות. חמאס-דאעש משתמש בבתי ספר, במסגדים ובבתי חולים כמפקדות טרור. הפשעים הללו שחמאס-דעאש מבצע היום בעזה, יתבצעו מחר בפריז, בניו יורק ובכל מקום בעולם".

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך