על אף הסכסוכים: היום חוזרים ללמוד כרגיל
(צילום: Gil Cohen Magen/shutterstock/lev radin)

חדשות

על אף הסכסוכים: היום חוזרים ללמוד כרגיל

לקראת חתימה על הסכם בין ההסתדרות לאוצר? לאחר ישיבה שנערכה היום בין הסתדרות המורים לאוצר הוחלט לקיים מחר לימודים כרגיל ולהמשיך את המשא ומתן גם מחר

   
על אף הסכסוכים: היום חוזרים ללמוד כרגיל
(צילום: Gil Cohen Magen/shutterstock/lev radin)
אא

אתמול (ראשון),נמסרה הודעה מטעם הסתדרות המורים - התקדמות במגעים בין ההסתדרות למשרד האוצר ועל פניו נדמה שיש אור בקצה המנהרה. בישיבה שנערכה בין מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד לבין קובי בר נתן – מטעם האוצר, מסרה בן דוד בתגובה כי למרות הפערים הקיימים עדיין בין הצדדים, משרד האוצר סוף סוף הביא לשולחן הצעה הגיונית, שעדיין יש לדון בה (וישיבה תתקיים גם היום, שני) בעניין.

לאחר החלטה של הסתדרות המורים ביום חמישי להמתין בינתיים עם העיצומים, ע"פ בקשתה של שרת החינוך יפעת שאשא – ביטון, הוחלט לזמן ישיבה בין הצדדים. "מצפה ששאר הגורמים בממשלה ובמערכת הפוליטית גם יראו לנגד עיניהם את טובת המערכת, ויבינו כי אם לא נגיע להסכמות בימים הקרובים נאלץ לחדש את המאבק", מסרה בן דוד. כזכור, במוסדות החינוך נמשכה שביתה בת כמה ימים וההסבר שהאוצר נתן הוא כי יש  לאביגדור ליברמן מניע הרבה יותר גדול ומשמעותי מאשר להגיע להסדר מול ההסתדרות הכללית, מה שהופך את העסק לקשה ומורכב.

באוצר חוששים שאישור ההצעה של הסתדרות המורים 'יפתח את התיאבון' והדרישות רק ילכו ויחמירו – מה שלא יקרה בשום פנים מבחינת אגף התקציבים.  

עוד כתבות שיעניינו אותך