בהלה באירופה: מזג אוויר קיצוני שלא נודע כבר 75 שנה
(צילום: Christian Roberts-Olsen/shutterstock)

חדשות

בהלה באירופה: מזג אוויר קיצוני שלא נודע כבר 75 שנה

בימים האחרונים פוקד גל חום של ממש את יבשת אירופה, בעקבותו פינו את בתיהם מאות תושבים עקב שרפות באיזור וישנו מחסור רציני בחלב ובמים. זו הסיבה שזה קורה

   
בהלה באירופה: מזג אוויר קיצוני שלא נודע כבר 75 שנה
(צילום: Christian Roberts-Olsen/shutterstock)
אא

אירופה היא יבשת קרה שאיננה מורגלת במזג אוויר של חום קיצוני. אומנם החל מחודש יולי מתחיל להיות חם, אך מזג אוויר כזה לא נרשם כבר המון זמן בהיסטוריה האירופית. אבל עכשיו היבשת מבינה שעליה להיערך בהקדם לקיץ שנמצא בפתח.

במדינות רבות נוצרו שרפות עקב גל החום הכבד, על פי הנתונים נרשם נזק כבד בדרום ספרד כשנשרפו דונמים רבים של יערות. התושבים מצהירים שהם חווים מצוקה, ומציינים כי ישנו קושי ממשי לכבות הלהבות בשל מזג האוויר הקיצוני שמלבה ומעצים את האש יותר ויותר.

אומנם בצרפת פחות חם מאשר בספרד, ולמרות זאת היא כתבה שיא חדש: גל חום הגיע מוקדם מן הצפוי, עם 43 מעלות, דבר שהמדינה לא ידעה בשטחה משנת 1947.

תושבים בצרפת סיפרו כי מדובר בחום שהם לא מורגלים בו ויש "תחושה שהעור נשרף". הצרפתים מתארים כי מה שמקל על החום הכבד במעט זה מקלחות קרות, מכיוון שאפילו המזגן כבר לא מורגש.

המומחים מסבירים כי התופעה קורית בשל ההתחממות הגלובלית, מה שמוביל לגלי חום חמורים לעיתים תכופות יותר ומוקדם מן הצפוי. "אנחנו רואים שבעה גלי חום שונים שמתרחשים סביב חצי הכדור הצפוני במקביל, סימן ממשי לכך ששינויי האקלים מובילים לגלי חום יותר תכופים ויותר ארוכים, וכשהם מתרחשים הם יותר עוצמתיים" – סיפרה מומחית למזג אוויר באיטליה, בה גל החום יצר משבר ומחסור במים וחלב, עקב כך שהפרות שתו הרבה מים והפחיתו את תהליך ייצור החלב שלהן.

עוד כתבות שיעניינו אותך