סובלים ממכת נמלים? המוצר הזול הזה הוא בשבילכם
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

סובלים ממכת נמלים? המוצר הזול הזה הוא בשבילכם

הנמלים מחרפנות אתכם? במיוחד הקטנטנות שבקושי נראות? נכנסות לכל מאכל אפשרי? הנה טיפ מנצח ונגיש, הנמצא בכל בית ויעזור לכם להעלים את מכת הנמלים

   
סובלים ממכת נמלים? המוצר הזול הזה הוא בשבילכם
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

הקיץ בפתח. אפשר לשחות ולהתרענן, להתענג על גלידה טעימה ומצננת וגם לשכוח מהדלקת הבוילר. אך לצד התענוגות יש גם חסרון גדול מדי שנה דווקא בקיץ, הו אז החרקים הטורדניים פולשים בתעוזה רבה אל הבתים הפרטיים מבלי לשלם שום שכירות.

יתושים טורדניים, נמלים מיניאטוריות, זבובים בהמוניהם, ופוביית ג'וקים - כבר אמרנו? בימים החמים צבא נמלים במטבח הוא לא קלישאה, ואם גם לכם נמאס, הבנתים כבר שההדברה בטח לא תעזור אולי הגיע עכשיו הזמן להשתמש בפתרון הבא.

בכל בית כמעט נמצא האויב מספר אחת של הנמלים, שיעזור לכם להעלים אותן לתמיד. מדובר במוצר פשוט שניתן לקנות בשקלים בודדים והומלץ בקבוצת הפייסבוק של גורו הניקיון "גברת הינץ'" – אבקת הטלק.

כן כן, זה שמשמש תינוקות ומטפל בשפשפות. בקבוצה נכתב פוסט עם השאלה "מה עוזר להעלים נמלים" והתגובות לא איחרו מלהגיע. "אבקת טלק היא הפתרון. השתמשתי בה כשנמלים פלשו למטבח שלי וזה עבד מצוין" – נכתב באחת ממספר התגובות שדיווחו על המוצר כיעיל נגד נמלים.

מדוע דווקא טלק? הבלוטות של הנמלים מייצרות חומר המופרש החוצה בשם 'פרומונים'. ככל שהנמלים דורכות על החומר הזה יותר, כך מתחזק ריחו ומוביל עוד ועוד נמלים. טלק מסתבר, מעלים את שובל הריח של הפרומונים ובהמשך גם את השביל שנוצר, עד שהן מפסיקות להתהלך עליו.

אם חשבתם שמדובר בחומר עדין ולא מזיק, דן שטיין – מומחה להדברת נמלים בדרך לא רעילה, מחזק את הפתרון, ומוסיף כי הטלק חודר אל עור הנמלים וסותם את מעברי הנשימה שלהן, עד שלבסוף הן מתות.

עוד כתבות שיעניינו אותך