יהדות

ערוץ 2000 במחאה חריפה נגד התוכנית "ארץ נהדרת" - על ביזוי מרן

כבוד המת? כנראה שהתוכנית 'ארץ נהדרת' טרם שמעה על המושג הזה: התוכנית שמשודרת כבר מעל עשור מנסה בכל פעם לדלות עוד טיפת רייטינג שכבר אינו. באחת התוכנית שהוקרנו לאחרונה היא החליטה לרשום לעצמה עוד דרך שלילית רק כדי להביא את הצופה – לצחוק על שר התורה שהסתלק לבית עולמו. הייתם מאמינים?

ערוץ 2000   
4
אא
(צילום מסך mako)

תגובת ניר קפטן לשידור המחריד: "תארו לכם שהייתה לכם תוכנית סאטירה, שבה מותר לצחוק על הכל, בשם הסאטירה כמובן, ועושה קטע על יצחק רבין. או יותר נכון על הרצח שלו. על ההלוויה שלו. וככה, בעיתוי המושלם, ביום השבעה, היינו מצלמים משהו שצוחק על האירוע.

אמרנו כבר שזה בשם הסאטירה, לא? קיציס (אייל) וחבריו, שלא בוחלים בשום כבוד, גם לא לגדול הדור, בלי פחד ומורא, מעיזים לנצל את הפריים טיים, כדי לעשות צחוק מהנושא הכי כאוב ורגיש, אצל ציבור של יותר ממיליון וחצי יהודים. סליחה, קיציס. ישראלים, אותם ישראלים שכאבו את לכתו של הצדיק הטהור רבי חיים קנייבסקי.

אם היינו עושים את אותו הדבר לרב יצחק רבין, בוודאי היינו זוכים לקיתונות של כעס וביקורות ואולי אפילו היינו פוגשים איזה שופט ישר והגון בבג"ץ. מזל שאנחנו מבינים מהו כבוד המת. בעצם זה לא מזל, קיציס. זו יהדות. אמונה. אני בטוח ששמעת על זה פעם... איפשהו. תהיה בטוח שיש לנו ארץ נהדרת.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי