האות ק בתחילת השם: משמעות האות ק בקבלה
האות ק בתחילת השם: משמעות האות ק בקבלה. (צילום: gal ashkenazi/shutterstock)

שם האדם

האות ה-19: משמעות האות ק' בשם שלכם לפי הזוהר

הגימטרייה של האות קו"ף היא 100: איך האות קו"ף מעידה על האופי בשם שלכם? ומה הדגשים שעליכם לשים לב אליהם במהלך חייכם? משמעות האות ק' בתחילת השם לפי הזוהר

   
האות ק בתחילת השם: משמעות האות ק בקבלה
האות ק בתחילת השם: משמעות האות ק בקבלה. (צילום: gal ashkenazi/shutterstock)
אא

האות ק בתחילת השם: משמעות האות ק בקבלה; מה משמעות האות ק' בשם שלכם, ובפרט בתחילת השם - לפי הקבלה?

האות ק' מסמלת מעין שער שמסוגל להכניס את האדם לקדושה או להוציאו מן הקדושה. משמעות האות היא לעבור ממדרגה למדרגה – ממדרגה של צדיק שעושה מה שצריך, למדרגה של קדוש, שעושה מעבר למה שצריך.

האות ק' נכתבה בעבר עם מין קרן קטנה מלמעלה הפונה כלפי מעלה והקו למטה שאנו מכירים הפונה כלפי מטה, זה למעשה מסמל את השער שעומד בפני האדם וע"י מעשיו הוא יחליט אם הוא עולה למעלה במעלה הקדושה או לחילופין יורד מן הקדושה ונמצא בבחינת קוף – הקוף הוא יצר הרע שהוא חקיין בדיוק כמו הקוף.
האות ק בתחילת השם: משמעות האות ק בקבלה. (צילום: Khazanova/shutterstock)

אדם שבשמו נמצאת האות ק', בפרט בהתחלה, הוא בעל מסוגלות להגיע לרמה גבוהה של רוחניות וקדושה. הוא בעל מידת העקשנות שיכולה לעזור לו מאוד להתמיד בלימודו ובהתקדמותו הרוחנית ולהפוך לעקשנות חיובית.

לקדושה יגיע בעזרת שירגיל עצמו לפשפש במעשיו, דיבוריו ומחשבותיו ולבדוק עצמו כל העת, טוב שישאל עצמו תמיד מה רצון ה' ממנו, שזה יהיה המוטו שינחה אותו במהלך כל חייו. אדם זה יימנע בד"כ מדברים חומריים שאין בהם צורך אמיתי ויקפיד לשמור תמיד על שמו הטוב ולהתרחק מרע ומשוחד.

עליו לנתב את העקשנות שלו לדברים חיוביים ולהיות רך ונעים הליכות עם משפחתו ובכך ישמח את עצמו ואת האחרים. ע"י כך יתחבב על כל מכריו ויזכה גם להתחבב על הקב"ה בחיי העולם הבא. עליו להיזהר ולהתרחק מליצנות וקלות ראש, לא להתעקש על מה שניתן לוותר ולהרפות.

על מנת להצליח, טוב שיעשה לו רב וישקיע את זמנו וכוחו בקביעת עתים לתורה ובשיעורי מוסר מפי אדם ירא שמים.
האות ק בתחילת השם: משמעות האות ק בקבלה. (צילום: andersphoto/shutterstock)

האות ק בתחילת השם: משמעות האות ק בקבלה; הרב מנחם וייס: האם השם שלי מתאים לי? מה השם שלך אומר עליך? 

האות ק בתחילת השם: משמעות האות ק בקבלה. (צילום: gal ashkenazi/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך