הבטחת הצדיק מיבנאל: הסגולה של המוהרא"ש
הצדיק מיבנאל. (צילום: באדיבות המצלם). הבטחת הצדיק מיבנאל: הסגולה של המוהרא’’ש

גדולי ישראל

7 שנים לפטירתו של המוהרא"ש: 7 סגולות והבטחות ממנו

י"ז בשבט, חל יום ההסתלקות של המוהרא"ש, הצדיק מיבנאל, שנלקח מן העולם לפני 7 שנים. הרב ארז קדוסי קיבץ לפנינו 7 סגולות והבטחות שקיים בחייו וגם לאחר מותו - לכל מי שיפקוד את ציונו

   
הבטחת הצדיק מיבנאל: הסגולה של המוהרא"ש
הצדיק מיבנאל. (צילום: באדיבות המצלם). הבטחת הצדיק מיבנאל: הסגולה של המוהרא’’ש
אא

"הילולת הצדיק מיבנאל": 7 שנים לפטירתו של מוהרא"ש ראשית תיבות: מ-מורנו ו-ורבינו ה-הצדיק ר-רבי א-אליעזר ש-שלמה ש-שיק. 

היה גאון עצום בכל חלקי התורה, במשך כל חייו מסר נפשו להדפסת ספרי רבי נחמן מברסלב זיע"א, קירב רבבות בארץ ובעולם לאבינו שבשמיים. 

כתב מעל 130 ספרים המכילים שאלות ותשובות שנשאלו בכל תחומי החיים, המלאים בעצות נפלאות ומעצימות על אמונה, זוגיות, חינוך, בריאות, שמחה  הגוף והנפש, זוגיות ועוד. הודפסו על ידו כ-1,000 סוגי קונטרסים 'חיזוקים באמונה ובביטחון' ועוד ספרים רבים... בהפצה ייחודית שהגיע לידיו של כל יהודי ויהודייה בארץ ובעולם. 
הספרים שחיבר | הבטחת הצדיק מיבנאל: הסגולה של המוהרא''ש (צילום: באדיבות המצלם)

בשנת ה'תשמ"ו הקים את קהילת ברסלב בעיר יבנאל ובחייו כתב בצוואתו לקבוע שם את מקום קבורתו זיע"א. נולד בכ"א באייר ה'ת"ש (1940) עד שנת ה'תשע"ה (2015) יז' בשבט, הקים את קהילת "היכל הקודש" בעיר יבנאל.

7 סגולות והבטחות מופלאות מהצדיק מיבנאל, המוהרא"ש:

1. סגולה לעשירות:
אדם צריך לכבד ולייקר את אשתו, כי הנשים עוברות את העיבור והלידה, הן מוסרות נפש לגידול ילדיהם. ולכן ראוי לייקרן ולכבדן, וכך אומרים רבותינו ז''ל הקדושים (בגמרא בבא מציעא נט): "אוקירו לנשייכו, כי היכי דתתעתרו" 

אומר רבנו נחמן (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן סט) שכל העשירות של האדם באה רק בזכות אשתו, לפיכך עליו להיזהר מאוד על שמירת שלום הבית (אוצר לנשים).

2. סגולה לנחת מהילדים:
על ידי שיחה בין ההורים לילדים על השגחה פרטית ודברי אמונה זוכים לנחת מהילדים, ראוי להתמיד בדיבורים של אמונה, וכן לספר סיפורי צדיקים ולהתרחק מדברי כפירה (אוצר חינוך הילדים).

3. סגולה לשלוות הנפש ונחת רוח:

בת ישראל יקרה! הזהרי מאוד בערב שבת קודש  להכין את שולחן השבת כמה שיותר מוקדם. לשים מפה לבנה על השולחן ולהניח פמוטות, שיהיה הכל ערוך ומוכן לשבת קודש, בנחת ובשלווה.

ועליך לדעת, כי תכף ומיד כשמכינים את שולחן השבת, פורסים מפה לבנה על השולחן, מניחים את הפמוטות, מכינים את הנרות, כבר אז שורה הקדושה והאווירה של שבת נכנסת לבית, ונשמות הנפטרים נכנסות לגן עדן.

על כן אשרי האישה הנזהרת בזה מאוד, ומסיימת את ניקיון הבית בערב שבת קודש מוקדם ככל האפשר, וכן את סידור השולחן והמפה והפמוטות והכנתם מסיימת בשעה מוקדמת, אשר זה יגרום לה שלוות הנפש ונחת רוח. 

אחיי ורעיי, זה המקום להזכיר את דברי הבן איש חי זיע"א שטוב לפנות קורי עכביש שבבית בכל ערב שבת. עוד דבר נפלא, לאחר סידור המפה הלבנה על השולחן עם הנחת חלות השבת  שתניח האישה את שתי ידיה על השולחן הערוך ותאמר את הפסוק הבא (יחזקאל מא,כב): "וידבר אלי זה השולחן אשר לפני ה', ועל-ידי  דיבור זה תשרה קדושה על השולחן".

4. סגולה לתפילה שתשמע ותתקבל:
כל תפילה, כל תחינה וכל בקשה שהאישה מתפללת, מתחננת ומבקשת אז בעת הדלקת "נרות שבת", לכבוד השם יתברך - נשמעת ונתקבלת בכל העולמות, התפילה עושה פעולות גדולות בשמיים. 

ואם בת ישראל יודעת איזה רושם עושות עכשיו התפילות שלה בעת הדלקת "נרות שבת", לא הייתה זזה מנרות השבת, הייתה שופכת את דמעותיה כמים; כי התפילות שמתפללים בעת הדלקת הנרות, אינן חוזרות ריקם, ולא בחינם אימותינו הקדושות שפכו דמעות כמים בעת הדלקת הנרות. 

ביקשו ברכה והצלחה בכל העניינים: על הבריאות, על השלום. פעלו פעולות גדולות בתפילותיהן. תרבי גם את להתפלל בשפת האם שלך ותדברי אליו יתברך, תבקשי אז את כל מה שאת צריכה 'בתמימות ובפשיטות גמורה'.
אשרי בת ישראל ההולכת בדרכן של אימותינו הקדושות מדור לדור.
הצדיק מיבנאל. (צילום: באדיבות המצלם). הבטחת הצדיק מיבנאל: הסגולה של המוהרא''ש

5. סגולה לשלום בית:
כותב הבן איש חי בספרו (פרשת נח) טוב שהבעל יעסוק בערב שבת בתיקון הנרות בהשמת השמן והפתילות. אומר הצדיק מיבנאל זיע"א דבר נפלא - כל איש שמכין את נרות השבת לאישה, יכוון שתיבת המילה 'נרות' הן אותיות 'ותרן', מכאן ילמד ויזהר האיש להיות ותרן בכל ענייני הבית, ובכוחה של מידת הוותרנות יזכה לשלום בית ולאור השבת ואז מגיעה 'עת רצון' של התפילה שבוקעת רקיעים, הדלקת הנר על ידי האישה והתפילה שבוקעת מהנשמה.

6. סגולה לשמחה:
דע אחי היקר, את העולם הזה אי אפשר לעבור לולא חיות בשמחה, אלא רק על ידי אמונה פשוטה על כל אדם להאמין בידיעה ברורה ומוחלטת שכל מה שקורה עימו בין ברוחני ובין בגשמי - הכל בהשגחה נוראה ונפלאה מהשם יתברך. 

ככל שהאדם יכניס בעצמו את הידיעה הזו על ידי כך יזכה ליישוב הדעת אמיתי, ויבוא לשמחת הנפש, כי בזה שהאדם מכניס לעצמו את האמונה השלמה, כך מגיעים ל"שמחת האמונה" בשלמות, שמביאה לאדם שמחה פנימית בנפשו שהוא תמיד שש ושמח, ואינו מפחד משום ברייה שבעולם ואין בו שום דאגה, ושמח בחלקו, על כן שחיים עם האמונה תמימה ויודעים "שיש מי שמנהל את החיים" - זוכים לשמחת האמונה. 

דע, שאין טוב יותר מאמונה פשוטה, ובזה זוכים שהקב"ה מוחל על כל העוונות על ידי זה שהאדם יודע שכל המאורעות בחייו הם לטובתו והכל ממנו יתברך.

ועל כך אומר דוד המלך ע"ה בספר התהילים (פרק קי"ט) שכל המצוות צריכות להביא את האדם אל האמונה, להאמין בו יתברך (אוצר האמונה).

7. סגולה לזיווג:
בציון של הצדיק מיבנאל כ"ק המוהרא"ש זיע"א כתב בצוואתו לחקוק על קברו:
"אני מבטיח שכל רווק וכל בחורה רווקה שיבואו כאן לקברי ויגמרו את כל ספר תהילים מהתחלה ועד גמירה לזכותי. אזי אשתדל בכל מה שרק אוכל שימצאו את זיווגם וזו הבטחה חזקה ממני".
ההבטחה על ציונו. הבטחת הצדיק מיבנאל: הסגולה של המוהרא''ש
בברכה, הצב"י ארז קדוסי. 
מתוך קונטרס המסרים של הרב ישראל לוברבוים. הבטחת הצדיק מיבנאל: הסגולה של המוהרא''ש
מתוך קונטרס המסרים של הרב ישראל לוברבוים. הבטחת הצדיק מיבנאל: הסגולה של המוהרא''ש

עיצות נפלאות מהצדיק מיבניאל​:

הבטחת הצדיק מיבנאל: הסגולה של המוהרא"ש | גדולת המוהרא"ש - הרב רביד נגר:

הצדיק מיבנאל. (צילום: באדיבות המצלם). הבטחת הצדיק מיבנאל: הסגולה של המוהרא’’ש

עוד כתבות שיעניינו אותך