חלומות בבוקר: חלומות שחולמים בבוקר
חלומות בבוקר: חלומות שחולמים בבוקר. (צילום: Andrey_Popov/shutterstock)

חלומות

על מה מעידים חלומות שחולמים בבוקר?

אילו סוגי חלומות קיימים? כיצד נדע לזהות אם החלום שחלמנו יתגשם ומה מיוחד בחלומות שחולמים בבוקר? הרב עמנואל מזרחי בהסבר מיוחד

   
חלומות בבוקר: חלומות שחולמים בבוקר
חלומות בבוקר: חלומות שחולמים בבוקר. (צילום: Andrey_Popov/shutterstock)
אא

הרמח"ל אומר שישנם שני סוגי חלומות: חלומות דמיוניים שאין להם שום משקל – הם נועדו על מנת לאפשר לאדם לפרוק את מחשבותיו ותחושותיו במהלך היום. על חלומות מהסוג הזה נאמר "חלומות שווא ידברו".
הסוג השני הם חלומות שנועדו להעביר מסר - כיום אומנם אין נביאים, לעומת זאת יש חלומות שמגיעים על מנת להעביר לנו מסר מסוים. לפני כמאה שנים טען פרויד שיש להשתמש בחלום על מנת לגלות את עולמו הפנימי של האדם, אך הוא לא האמין ביכולת שלהם לצפות את העתיד ולהעביר מסרים, מה שכמובן לא נכון. כיום יש אלפי עדויות על כך שמסרים שהועברו לאנשים בחלום שאכן התממשו.

כשהנשמה יוצאת במהלך הלילה מחוץ לגוף, היא יכולה לפגוש נשמות עליונות שנפטרו, לדבר איתן כרוח מול רוח ולהעביר מידע. אותו מידע מועבר אל תוך הגוף וכך ניתן לצפות את העתיד למעשה.
חלומות בבוקר: חלומות שחולמים בבוקר. (צילום: Gorodenkoff/shutterstock)

איך תבחינו אם החלום שחלמתם הוא אמת?

ישנם סימנים לזהות חלום אמיתי. הגמרא במסכת ברכות אומרת ששלושה חלומות מתקיימים:
1. חלום שאדם חלם על חברו או מכרו, לא הכוונה שחשב על חבר שלו במהלך היום ואז חלם עליו מכיוון שאז יכול להיות שחלם בעקבות המחשבה שלו על החבר באותו היום.
2. חלום שנפתר בתוך חלום – חלום שבא בצורת חידה עם פתרון שניתן במהלכו.
3. חלום של שחרית – חלום שחולמים לפנות בוקר סמוך ליקיצה. בתחילת הלילה החלומות הם על מנת לפרוק את הלחצים ולפנות מקום למידע חדש ולכן בחלומות של בוקר ניתן למעשה לקלוט מידע חדש.

גם אם אדם חלם חלום אמיתי אומרת הגמרא: "אין חלום בלא דברים בטלים" – יש לזכור ולדעת שלא כל הפרטים שראינו בחלום הם נכונים. תמיד יתערבבו בחלום גם פרטים שאינם נכונים ומדויקים. צריך לדעת לסנן את המסר הנכון מתוך החלום.
חלומות בבוקר: חלומות שחולמים בבוקר. (צילום: SvetlanaParnikova/shutterstock)

חלומות בבוקר: חלומות שחולמים בבוקר | סוד פתרון החלומות - הרב עמנואל מזרחי:

חלומות בבוקר: חלומות שחולמים בבוקר. (צילום: Andrey_Popov/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך