אחרית הימים לפי הזוהר: אחרית הימים ביהדות
אחרית הימים לפי הזוהר: אחרית הימים ביהדות. (צילום: Ross Gordon Henry/shutterstock)

אחרית הימים

סקרנים? זה סדר האירועים שיובילו לאחרית הימים

מה צפוי להיות ע"פ הספרים באחרית הימים ומה ההבדל בין גאולה בזמנה לגאולת "אחישנה"? איזה סוג של גאולה אנחנו נחווה? הרב רפאל אוחיון עם כל התשובות

   
אחרית הימים לפי הזוהר: אחרית הימים ביהדות
אחרית הימים לפי הזוהר: אחרית הימים ביהדות. (צילום: Ross Gordon Henry/shutterstock)
אא

אחרית הימים לפי הזוהר: אחרית הימים ביהדות - חובה על כל יהודי לצפות לישועה. ויש לדעת כי גם בשמים נשאל על כך, האם קיווינו וציפינו מספיק לגאולה? האם האמנו באמת? לא אמונה במושג המוכר לנו בד"כ, אלא אמונה מלשון נאמנות, כלומר לחיות ע"פ ידיעה מוחלטת שממש היום המשיח יכול להגיע. הנבואות בנביאים מגלות לנו את הסדר הכרונולוגי של מה שעתיד להיות באחרית הימים כשיגיע המשיח.

מלך המשיח עתיד לעשות מלחמות, לקבץ את העם מכל שאר הארצות ולהחזירם אל הארץ, מלחמת גוג ומגוג, בריחה של עם ישראל למדבר ואז חזרה לארץ. לאחר מכן משיח יתחיל לבנות את בית המקדש. האם ישנו תהליך מסודר שבו הכל יקרה? האם זה יעבוד לפי סדר מסוים שאמור להתקיים? אם כן, כיצד הגיוני שנצפה היום לבואו של המשיח?
אחרית הימים לפי הזוהר: אחרית הימים ביהדות. (צילום: leolintang/shutterstock)

ה"אור החיים" הקדוש מגלה לנו בנבואת בלעם כי יש שני סוגים של גאולה, גאולה בזמנה (בזמן שנקבע לה) וגאולה שהיא טרם זמנה, המכונה 'אחישנה'.  

גאולה בעיתה היא גאולה דרך הטבע, דרך תהליכים שגרתי בו יקום מלך על ישראל וכשירכוש את אמון העם בעזרת חכמתו ויראת השמיים שלו, הוא יעלה לשלטון ובהמשך יילחם את מלחמות ישראל וכך יתקדם עד שיהיה מלך בכל אומה.

זה תהליך טבעי של עליית מדרגות באופן נורמלי וטבעי. התהליך הטבעי יקרה בגאולה שתהיה בזמן שנקבע לה מראש.
אחרית הימים לפי הזוהר: אחרית הימים ביהדות. (צילום: Hussain Warraich/shutterstock)

לעומת זאת בגאולה שהיא "אחישנה" - כלומר טרם זמנה, זוהי גאולה שמגיעה בדרך ניסית לחלוטין וברגע אחד, לא בדרך של תהליך.

הספר "מגיד מישרים" שכתב רבי יוסף קארו זצוק"ל, מתוארים דברי המלאך שהתגלה לו מגרונו תוך כדי לימוד משניות וכך הוא כותב בעניין אחרית הימים והגאולה (פרשת צו): "ועל זה נאמר 'ראשון לציון הנה הנם ולירושלים מבשר אתן'.

פירוש הדבר שדרך העולם היא כאשר המלך יוצא במסע חזרה לביתו. לשם כך מגיעים מס' מודיעים  כדי לבשר על הבשורה הנרגשת. המבשר הראשון מגיע עשרה ימים קודם ואומר כי בעוד עשרה ימים עתיד המלך להגיע והמבשר השני אומר כי בעוד חמישה ימים עתיד המלך להגיע וכן הלאה עד למבשר האחרון שמגיע סמוך לעיר ואומר שבעוד רגע המלך הולך להגיע.

הנביא אומר שכשעם ישראל ייגאלו בדור האחרון זה לא יהיה בדרך של 'מלך החוזר' לביתו ומבשרים עליו במשך ימים, אלא תהא כהרף עין והמבשר הראשון (אליהו הנביא) יגיע באותו היום בו יירד בית המקדש המשוכלל מן השמים ויאמר הנה - הגאולה, הנם - השבטים, מי שנמצא בעיר לא ישים לב ולא ירגיש בבואם של 12 השבטים הסמוכים לעיר העתידים להיכנס אליה.

ההתכנסות של כל השבטים ביחד בירושלים הולכת לקרות בפתאומיות. אחרי שיבשר המבשר בציון - בבית המקדש, אז יבשר לכל ירושלים ואז יודיעו לכל שאר העולם.

אחרית הימים לפי הזוהר: אחרית הימים ביהדות - להמשך הנבואות הנוספות על אחרית הימים, לחצו על הסרטון:

אחרית הימים לפי הזוהר: אחרית הימים ביהדות. (צילום: Ross Gordon Henry/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך