תהליך תחיית המתים
תהליך תחיית המתים. (צילום: Zvonimir Dragovic/shutterstock)

אחרית הימים

"ותחזינה עינינו?" כך ייראה העולם לאחר תחיית המתים

האם יהיה מוות לאחר תחיית המתים? האם נמשיך לחיות בתוך גוף גשמי? הרב רפאל אוחיון מסביר כיצד יתבצע התהליך שיהפך את ששת סדרי בראשית

   
תהליך תחיית המתים
תהליך תחיית המתים. (צילום: Zvonimir Dragovic/shutterstock)
אא

תהליך תחיית המתים: לאחר תחיית המתים הנשמה תאיר בעולם ותהיה אפשרות ליהנות ולראות קצת רוחניות פה.

ישנה מחלוקת בין הרמב"ם לרמב"ן לגבי תקופת תחיית המתים. הרמב"ם כותב באִגרת תחיית המתים כי לאחר תחיית המתים, כאשר תשוב הנשמה לגוף, החיים למעשה יימשכו כרגיל, בני אדם יאכלו, ישתו וימשיכו להתרבות אך לאחר הרבה שנים הם ימותו.

כנגדו מסביר הרמב"ם כי אריכות שנים שתהיה לא תנבע בשל תחיית המתים אלא עקב העובדה שלא יהיו דאגות וצער(ים) לאדם. אנשים יחיו חיים בריאים וללא השתלטותו של יצר הרע, ממילא הגוף יוכל לנצל את מלוא הפוטנציאל שלו.

גם הלב והמוח יחיו הרבה זמן והרקמות לא יזקינו, בדיוק כמו שהיה אצל משה רבנו שלא נס ליחו והקב"ה הוא זה שגזר על נשמתו להיפטר מן העולם בשביל להכניס את העם אל הארץ, אחרת לא הייתה שום סיבה פיזית שהייתה אמורה לגרום למשה רבנו להסתלק מן העולם.

לעומת זאת דעתו של הרמב"ן היא שהחל מתחיית המתים לא יהיה יותר מוות שתחיית המתים היא הזמן שבו לא ייפסק לעולם החיבור בין הנשמה לגוף. הגוף והנשמה יישארו זה עם זה וייכנסו לעולם שכולו ארוך - הרי זה עולם הבא.

דעת הרמב"ן היא גם דעתם של רוב המקובלים, בין היתר גם הרמח"ל אומר כי לא יהיה מוות לאחר תחיית המתים וכי הגוף יהיה בדרגה רוחנית גבוהה והנשמה תהיה בדרגה רוחנית עוד יותר גבוהה, שתתאים לגוף.
תהליך תחיית המתים. (צילום: Boris Pralovszky/shutterstock)

תהליך תחיית המתים; לצפייה בפרטים נוספים על תחיית המתים מאת הרב רפאל אוחיון - הקליקו:

תהליך תחיית המתים. (צילום: Zvonimir Dragovic/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך